1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Aşık Günay’dan Siyaset Meydanı
Aşık Günay’dan Siyaset Meydanı

Aşık Günay’dan Siyaset Meydanı

Kars Halk Ozanları Aşık Şenlik Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Günay Yıldız, seçim döneminin yaklaşması ve bir bir aday adaylarının kente gelmesi nedeniyle siyasetçilere ve seçmenlere sazı ve sözüyle önemli çağrılarda bulundu.

A+A-

Bu yılın Mayıs ayında Kars Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Kars Uluslararası Aşıklar Bayramı’nda da sahne aldığı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Çok Amaçlı Salonu’nda Milletvekili aday adayları için dile getirdiği değişini seçimlerin yaklaştığı bugünlerde tekrar gündemine aldı.

 

Aşık Günay Yıldız Milletvekilleri için şu ifadeleri kullandı:

 

Çok adamlar köşe döndü bu yolda / Bu milleti bölüşünden bellidir./ Belli, belli, bellidir; oy bellidir, rey bellidir.

Öpersin önüne çıkan insanı/ Aradaki sohbet işin dümeni/ Sade oy zamanı, seçim zamanı/ Kapıları çalışından bellidir, belli, belli, bellidir; oy bellidir, rey bellidir.

Konuşmayı uydurursun kitaba/ Sen bakarsın kafandaki hesaba/ Herkese kuru söz, kuru merhaba/ Anlamışım gülüşünden bellidir, belli, belli, bellidir; oy bellidir, rey bellidir.

Kalbimizi görebilsem dup duru/ Sevgi dolu, mertlik dolu her biri/ Oy zamanı fukarayı, fakiri/ Araştırıp buluşundan bellidir, belli, belli, bellidir; oy bellidir, rey bellidir.

Günay Yıldız beraberlik ozanı/ Gel ayırma bir yaşayan insanı/ Duyguları, düşünceyi, vicdanı/ Para ile alışından bellidir, belli, belli, bellidir; oy bellidir, rey bellidir.

 

Aşık Günay Yıldız, milletvekili aday adaylarına da şu çağrıda bulundu:

Yılar yılı yoksul olan Kars’ımın/ Her halini göreceksen vekil ol/ Kalkınmada geri kalmış Kars’ın/ Yarasını saracaksan vekil ol.

Gönlü engin ol ki hem sev hem sevil/ Gir halkın içinde bir lider sayıl/ Partide, lobide, mideyi değil/ Dizlerini yoracaksan vekil ol/

Burak artık atamalar peşini/ yapacaksan yap milletin işini/ Sevgi kalesinin düşen taşını/ Duvar ile öreceksen vekil ol/ Böyle maharetin varsa Kars’a vekil ol.

Doktor yanlış, faydası ne ilacın/ Toklar ne anlarmış halından acın/ Irkçılık denilen çürük ağacın/ Dallarını kıracaksan vekil ol.

Günay Yıldız söyler sözün özünü/ Çöple ile örtemezsin onun gözünü/ Ankara’da gizletmeden yüzünü/ İçimize gireceksen vekil ol. El aleme doğru söyle vekil/ Bak Kars’ın haline sonra vekil ol.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.