1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti Kars’ta sahaya indi
AK Parti Kars’ta sahaya indi

AK Parti Kars’ta sahaya indi

​​​​​​​AK Parti Kars İl Teşkilatı startını verdiği seçim çalışmasını sahada yürütüyor.

A+A-

Volkan KARABAĞ

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için 65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, İl Başkanı Adem Çalkın, Belediye Başkan Aday Adayı Av. Ensar Erdoğdu ve teşkilatla beraber Kars’ta sahaya indi.

Havayoluyla bugün Kars’a gelen Arslan ve Kılıç parti binasında partililer buluştu.

Kars Belediyesini alacakları ile ilgili hiç şüphelerinin olmadığını söyleyen AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, “Herkes Kars Belediyesine talip olmak istiyor ama geldiğinde ne yapacağı ile ilgili bir fikri var mı acaba? Geldiğinde Kars Belediyesinin yükünü kaldırabilecek mi? Kars’ın yükünü kaldırabilecek mi? Kars’ın şuanda yüküne yük katılmış bir vaziyette bu işlerin altından kalabilecek mi? eğer kalkacaksa tabi ki Cumhurbaşkanlığımızın önderliğindeki AK Parti, Ahmet Arslan, Yunus Kılıç ve Ensar Erdoğdu ile birlikte biz kalkacağız. Başkasının bu yükü kaldırma şansı ne yazık ki yok.” dedi.

Başkan Çalkın, 7 ilçe, bir belde ve bir il merkezi olmak üzere 9 belediyeyi alma hedeflerinin olduğunu da sözlerine ekledi.

Kendilerinin kaynak sorunun asla olamayacağını ifade eden AK Parti Kars Belediye Başkan Aday Adayı Av. Ensar Erdoğdu, “Biz, bütün vaat ettiklerimizi inşallah yapacağız. AK Parti hiçbir zaman yapamayacağı şeyi vaat etmez, vaat ettiği şeyi de mutlaka yapar.” ifadesini kullandı.

Ahmet Arslan’ın bakanlığı bırakmasının Kars’a yatırımların duracağı anlamına gelmeyeceğini kaydeden Erdoğdu, “Zaman zaman böyle şeyler duyuyorum. Aynı hız, aynı güç, aynı kuvvet devam ediyor. Sayın Ahmet Arslan, sayın Komisyon Başkanımız Yunus Kılıç ile birlikte tüm gücümüzle Kars halkının tüm ihtiyaçlarına cevap vereceğiz. Artık Kars’ın yaşanabilir bir kent olması için, Kars’ın yeşiliyle, çevresiyle, doğal güzellikleriyle öne çıkması lazım. Kars’ın tarihiyle, coğrafyasıyla, kültürüyle ortaya çıkması lazım. Kars gerçekten 100 bin insanın yaşadığı, 100 bin insanın enfes aldığı kadim bir kent. Kars sıradan bir il değil, binlerce yıllık geçmişi olan bir kent. Kars bir proje kent değil, sonradan oluşturulan bir kent değil, kadim bir kent. Bu kentin kimliğine uygun yatırımları, hizmetleri yapmak hepimizin boynunun borcu olacaktır.” diye konuştu.

AK Parti’nin geniş bir aile olduğunu dile getiren Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, “Güçlü olan taraf biziz. Başarı için çalışkan olmaya, memleketin, milletin imkanlarını doğru yere kullanmaya, insanımızın ihtiyacı için kullanmaya ihtiyacı vardır. Biz çalışkan bir partinin mensuplarıyız. Sayın bakanımla beraber gece 03.30-04.00’e kadar çalıştık. Sabah 07.00’de kalktık, şimdi burada çalışmaya başladık.” dedi.

Yıllardır bu ülkede ülkenin kaynaklarını zaten ihtiyaçlarına kullanan, onun için gayret sarf eden bir parti oldukları için ayakta olduklarını söyleyen Kılıç, “Siyasi süreçlerde 15, 16, 17 yıl uzun bir zaman. Dünyada örnekleri olmamış olması aslında bizim ne kadar iyi olduğumuzu gösteriyor. Dünyada habire yükselen bir parti yok. İşte bizimkinin sebebi bu. Çalışkanız, çalışkan insanlar kalmaya devam ediyor, diğerlerini de seviyoruz ama parti ‘sen biraz daha dur, çalışkan olanlar gelsin’ diyor. Şimdi Kars Belediye Başkanı diğer partilerden aday olanlarla da dostuz, düşmanlığımız yok. ama biz ısrarla AK Parti’den olmasını istememizin sebebi bu. Karslının da gelişen dünyayla beraber, gelişen ülkemizdeki imkanlarla beraberle beraber daha fazla daha güzel şeylerin talebi var. Bunu yapacak birisine de ihtiyaç var. Kudretli olması lazım. Arkasında b ir hükümet desteği olması lazım. İyi bir insan da olabilirsin, iyi niyetli bir adamda olabilirsin ama para olmadan bir şey olabilir mi? güç olacak, kudret olacak.” diye konuştu.

“Kars’ta bizim dışımızda Belediye Başkanına verilecek bir Belediye Başkanlığını unvanından başka bir şey değil.” ifadesini kullanan Kılıç, “Örneğini yaşadık. O yüzden kudretli olması lazım, güç olması lazım. Bunu Karslıya anlatabilirsek emin olun işimiz kolay. Kars seçimlerin zor olduğu bir ildir. Elbette etnik yapılar çoktur, belli ölçülerde siyasi partilerin hepsi ayaktadır, biz bunu her dönem yaşıyoruz. Ama sonuçta ne oluyor? Vatandaş aklıselimli hareket ediyor yıllardır gitgellerimiz oluyor bazen ama 3 milletvekilinden 2’sini biz almıyor muyuz? Bazı arkadaşlarımızın kişisel hissiyatlarını bastıramamış olmalarından kaynaklı bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Bunu halletmiş olsak bir sıkıntı yok.” şeklinde konuştu.

31 Mart akşamı resmileşeceğini ve 1 Nisan itibariyle Ensar Erdoğdu ile Kars’a hizmet etmeğe başlayacaklarını söyleyen 65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan, “Ensar Erdoğdu’nun diğer adaylar arasındaki en büyük avantajı iktidar partisinin belediye başkan adayı olması, iktidar partisinin Kars’ta güçlü bir şekilde temsil yetkisi alıp Ankara’da temsil ediliyor olması ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin başı sayın Cumhurbaşkanımız, sayın Genel Başkanımız ve onun ekip arkadaşı olan bir Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve 16 bakanımız. Biz onlarla birlikte inşallah Kars’ta Ak Belediyeciliği, Kars’ı daha ileriye taşıması adına ne yapılması gerekiyorsa her türlü desteği alacağız, her türlü desteği başkanımıza vereceğiz bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın, sahada özellikle bunu anlatın.” dedi.

Arslan, bütün belediyelere nüfusları oranında gelen bir kaynak olduğunu anımsatarak, “Hangi belediye başkanı gelirse gelsin, kaynak belli, imkan belli onunla hizmet etmeğe çalışacak. Ancak bizim farkımız, Belediye Başkanımızla birlikte el ele vererek Ankara’dan oluşturacağımız kaynaklar, Ankara’dan getireceğimiz projeler, Belediye Merkezi Hükümet işbirliği çerçevesinde Kars’ı ileriye taşımak adına hangi proje gerekiyorsa hiç şüpheniz olmasın ki onun arkasında olacağız, sadece arkasında olmayacağız gereğini yapacağız. Tabi teşkilatlar olarak il başkanımızdan başlayarak size düşen her zamanki gibi amaçlarımızı, hedeflerimizi sahada doğru anlatmanız, vatandaşı doğru bilgilendirmeniz, birileri onların kafasını karıştırıyor, yalan yanlış bilgiyle donatıyorsa o yalan yanlış bilgiyi düzeltmeniz ve aynı şekilde vatandaşın beklentisini teşkilatlar olarak alıp burada masada birlikte tartışıp sonra onu Cumhurbaşkanımız nezdinde hayata geçireceğimiz seklinde takip etmemiz, takip etmenizdir ki bizim de en büyük gücümüz bu, bizim de en büyük desteğimiz bu. Bizim Ankara’da sesimizin güçlü çıkabilmesi sizin bize verdiğiniz, sizin sahadan aldığınız güçlü desteğe bağlı.” ifadesini kıllandı.

Arslan, daha önce büyük projeleri paylaştığını, belediyenin kendilerinde olmadığı için bu projelerin akamete uğradığını ancak bu projelerin tamamını takip edeceklerini, takipçisi olacaklarını söyleyerek, “Her mahallemizde her semtimizde insanların nefes alacağı mekanlar yapmak bizim boynumuzun borcudur. Bu konuda başkanımıza her türlü desteği vereceğiz.” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.