1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman: "CHP ülkeyi sosyal demokrasi ile tanıştıran bir partidir"
CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman: "CHP ülkeyi sosyal demokrasi ile tanıştıran bir partidir"

CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman: "CHP ülkeyi sosyal demokrasi ile tanıştıran bir partidir"

CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100. kuruluş yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

A+A-

Başkan Toraman'ın mesajı şöyle: "Mensubu ve üyesi  olmaktan her zaman büyük onur duyduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100. Kuruluş yıl dönümünü büyük bir gururla ülke genelinde kutluyoruz., “Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetten daha önce 9 Eylül 1923 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş ve Cumhuriyetin kurulmasından bu ülke de devrimlerin gerçekleşmesinde önemli roller üstlendiği gibi sonraki süreçte ülkenin çok partili sisteme geçmesinde çok önemli bir rol üstlenerek bu ülkeyi Cumhuriyeti demokrasiyle tanıştırmıştır”  CHP ülkeyi sosyal demokrasi ile tanıştıran bir partidir. “Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetin her alanında adımları olan ve Türkiye'deki bütün dönüşümlerde imzası olan bir siyasi partidir. Bu siyasi parti Mustafa Kemal Atatürk tarafından benim iki büyük eserim var, bunlardan birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri ise Cumhuriyet Halk Partisi'dir diyerek aslında Türkiye Cumhuriyetini ve Cumhuriyet Halk Partisini bizlere emanet etmiştir. Geldiğimiz süreçte   emin adımlarla tarihsel mirası ve birleştirici gücüyle bütünleşerek yoluna devam etmektedir”  Cumhuriyet Halk Partisi dünün, bugünün ve yarının partisi köklü bir partisidir. “Cumhuriyet Halk Partisi, bir parti olmasının ötesinde savaş meydanlarında kurulmuş olan milli mücadeleyi vermiş olan ve bunun devamında cumhuriyetin, devrimlerin yeniden hayata geçirilmesinde önemli roller üstlenmiş, bu ülke de demokrasi için mücadelesini sürdüren bir siyasi partidir. İçinde CUMHURİYET yani “Halk İdaresi” ve “HALK” geçen devrimlerin PARTİSİ bugün 100 yaşında. CHP’nin sadece isminde, sadece 100 yıllık yolculuğunda değil öncesinde de “HALK” vardır. 9. Ordu Müfettişi göreviyle Samsun’a çıktıktan sonra;

Halk için mücadele edip yılmayan,
Halkı yüce bilip sultanları umursamayan,
Halka dair duruşunda tehditlere aldırmayan,
Halkına sevdasından rütbeleri sökülünce kahrolmayan ve
Halkın sinesine dönmeyi en yüce makam sayan bir ruh vardır. 
 Cumhuriyet Halk Partisi olarak 100. yılımızda da, ayçiçeklerinin yüzünü güneşe çevirdiği gibi, yüzümüzü daha fazla halkımıza çevirmeliyiz. Sessizlerin sesi, kimsesizlerin kimsesi olmalıyız.
 Kars'ta Cumhuriyet meydanında bulunan ve  Cumhuriyetimizin anıt heykeli olan Atatürk heykeli sessizliğinin içinden bir haykırışla ne yapacağımızı söylüyor.
Tıpkı 0,heykel gibi;
Hiçbir şey için eğilip bükülmeyen bir dik duruşla,
Cumhuriyet ve devrimlerini savunmak için sıkılmış bir yumrukla,
Halkımız için mücadelede dik bir baş ve kararlı bir tavırla,
Daha da Önemlisi SIRTINI MAKAMLARA, SARAYLARA VE SULTANLARA, YÜZÜNÜ HALKA, ANADOLUYA VE TRAKYAYA ÇEVİRMİŞ bir duruşta olalım.
100 yıllık mazimiz; siyaseti halkı için şahsi beklentiden uzak yapanlara mihmandardır. Bu büyük çınarın gölgesindeki her adımımız ise gelecek nesillerin önümüze getirecekleri bir imtihandır.
100 yıllık bu anlamlı yolda öncelikle Ulu Önderim ve Genel Başkanım Mustafa Kemal Atatürk'ü çalışma arkadaşlarını ,tüm şehitlerimizi ve kaybettiğimiz partililerimizi saygıyla anıyor, tüm örgütümüze  Cumhuriyet Halk Partisi’nin  100. Kuruluş Yıldönümünün hayırlı olmasını diliyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.