1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kars'ta DEM Parti'nin Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı
Kars'ta DEM Parti'nin Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı

Kars'ta DEM Parti'nin Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı

Kars’ta partisinin SKM açılışında konuşan Karahancı Kars halkına söz vererek, “Halkımıza sözümüzdür, şeffaf olacağız, hak için halktan yana, hakla birlikte kararlar alacağız. İki kişilik küçük hiçbir grup için değil, halkımız için biz her şeyi yapacağız.”

A+A-

Kars’ta DEM Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Faikbey Caddesinde davul-zurna eşliğinde açılışı yapıldı.

Açılış öncesi açıklama yapan DEM Parti Belediye Başkan adayı Arzu Savaş Derman, “Biliyorsunuz, önümüzde gerçekten hayat meselesi olan çok zor, önemli bir seçimimiz var. Bu seçimimizin önemli olmasının nedeni bizler eşitlik, ekolojikçi, kadın eşitliğini savunan bir partinin belediyecilik anlayışını yarattık ve yaşatmaya çalıştık. Maalesef ki bizim şeffaf belediyeciliğimize kayyumlar atadılar. Kayyumları atamadan önce müfettişleri aylarca bütün belediyelerimizi didik didik ettiler. Ama ne hırsızlığa, ne rantçılığa ya da ne de antidemokratik hukuka aykırı hiçbir şeye rastlamadılar. Ama sessize karşı hiçbir zaman boyun eğmeyeceğiz, bu da sizlere ders olsun.” dedi.

Kars halkına söz veren DEM Parti Belediye Başkan adayı Kenan Karahancı ise, “Evet, buradayız çünkü bizim yani halkın olanı geri almak için buradayız. Çünkü Kars halkının haksız, hukuksuz bir şekilde gasp edilen iradesini geri almak için buradayız. Çünkü eşit, adil, şeffaf, katılımcı belediye diye devam ettirmek için buradayız. Buradayız çünkü sözün, yetkinin, kararın, halkın, Kars halkının olması için biz buradayız. Kars halkına reva görülen, çöple yaşamayı, çamur deryası içinde yaşamayı, akmayan suları, kronikleşen sorunları çözmek için biz buradayız. Tüm sorunları çözeceğiz. Hileli şekilde elde edilen, elden çıkarılan ve çıkarılmaya çalışalım belediyenin tüm taşınmaz mallarını asıl sahibi olan Kars halkına geri almak için biz buradayız. Halkımıza sözümüzdür, şeffaf olacağız, hak için halktan yana, hakla birlikte kararlar alacağız. İki kişilik küçük hiçbir grup için değil, halkımız için biz her şeyi yapacağız. Doğamızı koruyacağız, halkımızın olanı hırsızlara, yandaşlara, çetelere, rantçılara gitmesini engellemek için burada hizmet ediyoruz. Kentimizin tüm renklerine Azeri, Yerli, Terekede, Türk, Alevi, Sünni hepsiyle eşit mesafede ve her kesime karşı adil olacağız, bu böyle bilinsin. Çünkü biz Kars'ız, Kars'ta biziz biz.” ifadesini kullandı.

Kurdele kesiminin ardından Seçim Koordinasyon Merkezi’nin ardından esnaf ziyareti düzenlendi.

dem-parti-adayi-karahanci-kars-halkina-soz-verdi-1.jpg

dem-parti-adayi-karahanci-kars-halkina-soz-verdi-2.jpg

dem-parti-adayi-karahanci-kars-halkina-soz-verdi-3.jpg

dem-parti-adayi-karahanci-kars-halkina-soz-verdi-4.jpg

dem-parti-adayi-karahanci-kars-halkina-soz-verdi-5.jpg

dem-parti-adayi-karahanci-kars-halkina-soz-verdi-6.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.