1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kars’ta 2019-2020 eğitim-öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı
Kars’ta 2019-2020 eğitim-öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı

Kars’ta 2019-2020 eğitim-öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı

2019-2020 eğitim-öğretim yılına hazırlık ve okul güvenliği toplantısı Kars Valisi Türker Öksüz başkanlığında gerçekleştirildi.

A+A-

Halk Eğitimi Merkezi Salonunda düzenlenen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Öksüz, okulların çevresinde bir takım önlemler aldıklarını, okul güvenliği için kurulan güvenlik kamera sisteminin eksik olan okullara da takılacağını ve okulların güvenliği için özel güvenlik görevlilerinin bulunduğunu söyledi.

2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilimize, milletimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temennisinde bulunan Vali Öksüz, “Hepinizin bildiği gibi 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 9 Eylül 2019 Pazartesi’nden itibaren başlayacak. Öncelikle bu eğitim öğretim yılının tüm ülkemize ilimizde eğitim gören tüm çocuklarımıza, eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Her eğitim öğretim yılının başında eğitimin kalitesinin yükseltilmesi, eğitim ortamının iyileştirilmesi, okullarımızın, okul çevrelerimizin eğitimin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için bir takım tedbirlerimizi alıyoruz. Ve yıl içerisinde de bu tedbirlerimizin hayata geçirilip, geçirilmediğini hassasiyetle takip ediyoruz. Bu yılda aynı hassasiyetle bu tedbirlerimizi aldık. Okullarımız ve okullarımızın çevresindeki güvenlik elbette ki çok önemli, eğitim ortamında ki kalite kadar okul içlerinde ve çevrelerinde güvenliği sağlayamazsak huzurlu bir eğitim ortamı yakalamamız mümkün olmaz. Onun için ilgili kolluk birimlerimiz Emniyet Müdürlüğümüz, Jandarma Komutanlığımız ilçelerimizde dahil olmak üzere eğitimin güvenli ortamda yapılması için bir takım tedbirler aldık, artık her okulumuzda her yıl olduğu gibi sabit güvenlik ekiplerimiz, güvenli okul koordinasyon görevlilerimiz, görevlerini bu sene de yapmaya devam edecekler. Biz bu tedbirleri alırken tabi bir takım teknolojik imkanlardan da faydalanıyoruz. Okullarımızın bir bölümünde güvenlik kameralarımız var. Bu yıl güvenlik kameralarının başka okullara kurulmasını gerçekleştireceğiz” dedi.

Okul servisleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Öksüz, bu yıl da okul servis yönetmeliğine göre okul servislerinin çok sıkı bir şekilde denetleneceğini belirterek, yönetmeliğe uymayan okul servislerine gerekli cezai işlemlerin uygulanacağı, denetim uygulamaları dışında eğitim çalışmaları kapsamında servis şoförü ve servis görevlilerine yönelik eğitimlerin verileceğini söyledi.

Okullarda belirlenen okul geçidi görevlileri ile yine okullarda belirlenen çocuklara güvenli okul ortamı kapsamında uygulamalı ve teorik trafik eğitimlerin verileceğini ifade eden Vali Öksüz,  Trafik Dedektifi isimli proje ile öğrencilerimizin de kural ihlali yapan sürücüleri ilgili trafik birimlerine bildirebileceklerini söyledi.

Çocuklarımızın uyuşturucu madde, sigara vb kötü alışkanlıklardan korunması adına tüm paydaşların üzerlerine düşen görevi eksiksiz yerine getirmesi gerektiğini kaydeden Vali Öksüz, her türlü bilgi ve ihbarın geleceğimiz olan gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak adına çok büyük önem arz ettiğini ve bu konuda asla taviz verilmeyeceğini vurguladı.

Vali Öksüz, konuşmasında eğitime her zaman ayrı bir önem verdiklerini belirterek, çocuklarımızın iyi bir eğitim almasının hem devletimizin hem de milletimizin geleceği açısından son derece önemli olduğunu belirterek yıl içinde benzer toplantılar yapılacağını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun da katılımcıları bilgilendirerek, “Tüm okullarımıza kitapları dağıtıldı. Dağıtımı yapılmayan çok az sayıda okullarımız var, onlar da tek öğretmen bulunan okullar. Onlara da Pazartesi günü dağıtılacak.” ifadesini kullandı.

Toplantı, konuşmaların ardından okul güvenliği, okul çevresi güvenliği, servis güvenliği, çocukların uyuşturucudan korunması konularında bilgi verilmesi ve katılımcıların dile getirdiği konuların görüşülmesi ile sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.