1. HABERLER

 2. GÜNCEL

 3. Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik: Sorunları Bitireceğiz…
Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik: Sorunları Bitireceğiz…

Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik: Sorunları Bitireceğiz…

Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, Belediye Meclis Üyesi Adaylarının da katıldığı basın toplantısı yaptı.

A+A-

Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik toplantıda,“Eğer Kars Belediyesinde varsa yolsuzluk bitireceğiz, varsa haksızlık bitireceğiz, varsa çeteleşme, mafyalaşmacılık sonuna kadar bitireceğiz ve varsa haksız yere maaş alan, işe gelmeden onları tespit edeceğiz, kanunlar çerçevesinde işine son vereceğiz.” dedi.

Mevcut belediye başkanının kendileriyle bir bağının olmadığını anımsatan Nazik, “Mevcut Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Bağımsız Belediye Başkanıdır ve bizimle bir bağı yoktur.” ifadesini kullandı.

Her mahalleyi mercek altına alacaklarını ifade eden Nazik, “Mahallelerde çok acil ihtiyacı olan insanlara iş imkanı sağlayacağız, ahbap-çavuş ilişkisi yok. varsa bir evden 3-5 kişi çalışan yok. kesinlikle bunun birebir takipçisi olacağım.” diye konuştu.

Cumhur İttifakı Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik konuşmasını şöyle sürdürdü:

 • Aramıza nifak sokmak isteyenler tabiki olacaktır ama biz oyunlara gelmiyoruz bunu herkesin artık anlaması lazım diye düşünüyorum… Kimse bizim aramıza nifak sokamayacaktır… Karşılıklı güven esasına dayalı olarak çalışmalarımız samimiyet içerisinde devam etmektedir.
 • Bu vesile ile başka bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Bizim adımızı kullanıp Kars Belediyesinde ödenmeyen maaşlardan bizi sorumlu tutmak isteyenler olacaktır. Ben şahsım olarak ve Cumhur İttifakının Kars Belediye Başkan Adayı olarak hiç bir belediye personelimizin mağdur olmasını istemem.
 • Tamamen yönetim yüzünden ödenmeyen maaşlar için elimden gelen çalışmaları yaptım, gerekli görüşmelerin yapılmasını sağladım fakat adli sebeplerden dolayı haciz işlemlerine takıldı durum. Yine bu konunun takipçisi olduğumu buradan belirtmek istiyorum. Çözülmeyecek hiç bir sorun bizim literatürümüzde yoktur, olamazda…
 • Belediye yönetimine ve başkanlığına aday olan bir arkadaşınız olarak ben bu soruna el atmaya çalıştım. Elimizden bir şey gelir mi diye görüşmeler yaptım. Herkesin unutmaması gereken önemli bir şey var ki hali hazırda belediye yönetimi ne Milliyetçi Hareket Partisinindir ne de cumhur ittifakının. Bağımsız bir belediye söz konusudur ve ben bu konuda diğer aday arkadaşlarımızın da yapabileceği gibi şahsım olarak destek olmaya çalışıyorum. Bağımsız belediyeye yardım etmek herkesin görevidir, onlarda buyurabilir.
 • Dediğim gibi bağımsız belediye yönetimi üzerinden algı oluşturmaya çalışılmaktadır. Yaklaşık 1.5 yıldır bağımsız olan yönetim bizim üzerimize yıkılmak istenmektedir. Hatta bazıları daha ileriye giderek şehrin muhtelif yerlerinde çöpleri bilinçli bir şekilde caddelere attırmaktadırlar. Bunu fotoğraflayıp bizim üzerimize yıkmaya çalışmaktadırlar. Buradan kirli ellere sesleniyorum. Ne kadar kirletirseniz kirletin biz bu şehri baştan aşağıya temizleyeceğiz ve Kars halkının laik olduğu refah seviyesine ulaştıracağız.
 • Birde duyuyoruz Kars’ta mafyalar, çeteler ön plandadır. Sevgili arkadaşlar, benim adım çetin nazik. Burası da Türkiye. Biz bir hukuk devletiyiz. Her şey kanunlarda belirtilmiştir ve ben bu kanunları çok iyi biliyorum, kimsenin bundan şüphesi olmasın… Bizi karalayacakları başka şey olmadığı için bu konu üzerinden de konuşmaları karşıdakiler için normaldir. Zaman her şeyi gösterecektir. Herkes müsterih olsun.
 • Son kez ifade ediyorum. Belediyede ki yönetimle bizim herhangi bir ortak yanımız yoktur. Biz göreve geldiğimiz zaman bu şehirde yaşayan herkesin hizmetinde olacağız. Geçtiğimiz hafta Tarım Orman ve Köyişleri Bakanımız bizi onurlandırarak; Çetin Nazik emredecek devlet yapacak demiştir. Bende buradan diyorum ki Kars halkı emredecek, Çetin Nazik yapacak. Kars halkının hizmetindeyiz.
 • Değerli arkadaşlar kıymetli basın mensupları. Bizler tüm enerjimizi seçimlere ve yapacaklarımıza harcıyoruz. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin tüm birimleri seçimlere yoğun mesai harcamaktadır. Allah’ın izniyle biz bu seçimi alacağız ve kazanan Kars halkı olacaktır.
 • Bu süreçte bazı hatalarımız illa ki bizimde olabilir. Olursa lütfen bizi uyarın, fikirlerinizi lütfen bizimle paylaşın. Biz işini iyi yapabilen, bize çözüm üretebilen, iyi niyetli herkesin fikirlerine açığız ve ihtiyacımız var.
 • Son olarak 31 Mart akşamı AK Parti ve milliyetçi hareket partisinin ittifakının ne kadar sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu hep birlikte göreceğiz. 1 Nisan’dan sonrada Kars’ı el ele şahlandıracağız. Bize oy veren vermeyen herkesi samimiyetle kucaklayacağız.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.