1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AÖF’den kayıt duyurusu
AÖF’den kayıt duyurusu

AÖF’den kayıt duyurusu

AÖF’ten 2010-2011 öğretim yılı internet başvuru ve kayıt duyurusu yapıldı...

A+A-

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri “Dikey Geçiş”, “2010 Ösys Ek Yerleştirme”, “İkinci Üniversite”, “Lisans Öğrenimine Hazırlık Programından 3. Sınıfa Kayıt”, “Lisans Tamamlama” ve “Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Tamamlama” 2010-2011 öğretim yılı internet başvuru ve kayıt duyurusu.

 

Açıköğretim Fakültesi Kars Temsilcisi Hüseyin Othan, bu duyurunun aşağıda sıralanan kayıt gruplarının, Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine “İnternet Başvuru” ve “Kayıt” işlemlerini kapsadığını söyledi.

 

1-Dikey Geçiş

2-2010 ÖSYS Ek Yerleştirme

3-İkinci Üniversite

4-Lisans Öğrenimine Hazırlık Programından 3. Sınıfa Kayıt

5-Lisans Tamamlama

6-Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Tamamlama

 

Yukarıda sıralanan kayıt gruplarının kayıt işlemleri “İnternet Başvuru” ve “Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

 

Internet Başvuru adresi: http://aofkayit.anadolu.edu.tr

Internet Başvuru işlemleri: 25 Ekim 2010 Pazartesi günü başlayıp 26 Kasım 2010 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.

 

Bu tarihten sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için, başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

 

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, Internet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, “2010-2011 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri İnternet Başvuru, Kayıt Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı”1. taksit ödemelerini Vakıfbank’a yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarında kayıt yaptıracaklardır.

 

Kayıt işlemleri: 25 Ekim 2010 Pazartesi günü başlayıp 23 Kasım 2010 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir. 24, 25, 26 Kasım 2010 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.   

 

Kayıt için adayların tam olarak hazırlanan kayıt belgeleri ile 25 Ekim-23 Kasım 2010 tarihleri arasında AÖF bürolarına bizzat başvurmaları gerekmektedir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 24, 25, 26 Kasım 2010 tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 26 Kasım 2010 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

 

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.