Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Muhasebe Standartları” Paneli
30 Nisan 2010 / 20:58
Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanlığı ve Kars SMMM Odası, bir ilke imza attı ve muhasebe alanında uzman bilim adamlarını Kars’a davet ederek ; “Muhasebe Standartları” konulu konferas ve panel düzenlediler.

Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe-Finans- man Anabilim Dalı ve İşletme Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Ali Kutlu ve Kars Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yüksel Akbaba’nın  organizasyonu ile konferansa Başkent ve Gazi Üniversitelerinden birbirinden değerli bilim adamları katıldı.

 

Kars Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yüksel Akbaba’nın açılış konuşmasıyla başlayan konferans, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recai Çınar'ın “Standart ve Standardizasyon” kavramları hakkında vermiş olduğu açıklayıcı bilgilerle devam etti.

 

Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nalan Akdoğan ; “Kobiler İçin Finansal Raporlar Standardının Uygulamaya Getireceği Değişiklikler” konulu konferansında önemli açıklamalarda bulundu.

 

Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Akdoğan’ın oturum başkanlığını yaptığı panelde ise Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yıldız Özerhan, “Kobiler İçin Finansal Raporlama Standardında Öngörülen Değerleme Hükümlerinin Vergi Usul Kanunundaki Değerleme Hükümleri ile Karşılaştırılması” ile ilgili açıklayıcı bilgiler verdi.

 

Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Sevilengül’ün oturum başkanlığını yaptığı panelin ikinci bölümünde ise Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe - Finansman Anabilim Dalı ve İşletme Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Ali Kutlu ;  “TMS-2 Stoklar Standardının Uygulamaya Getirdikleri” konulu tebliğlerini sundular.

 

Kars’taki muhasebe ve finansman sektörünün ufkunu açan konferans ve panel büyük beğeni toplarken; Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abamüslüm Güven ;  Prof. Dr. Nalan Akdoğan, Prof. Dr. Abdurrahman Akdoğan, Prof. Dr. Yıldız Özerhan, Prof. Dr. Orhan Sevilengül, Prof. Dr. Recai Çınar ve Doç. Dr. Hüseyin Ali Kutlu’yu tebrik etti.

 

Kars Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yüksel Akbaba ise panelist ve konuşmacılara teşekkür plaketi verdi.

 

01-.20100430213411.jpg

 

1-.20100430213430.jpg

 

2-.jpg

 

3-.jpg

 

4-.jpg

 

5-.jpg

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit
Bu yazıya toplam (4) yorum eklenmiştir.
Neslihan Merve AKTAŞ
01 Mayıs 2010 Cumartesi 00:07
TEŞEKKÜRLER...
Başta Doç Dr Hüseyin Ali KUTLU olmak üzere bu önemli bilgileri en yalın haliyle bizlere aktaran değerli hocalarıma ve panelin önemine duyarsız kalmayan gazetekars'a sonsuz teşekkürler..
teşekkür
30 Nisan 2010 Cuma 21:45
teşekkür
konferans katılımcılarından birisi de bendim, hocaları tebrik ederim, gelmeyen arkadaşlar çok şey kaybettiler.
faydalı olmuştur
30 Nisan 2010 Cuma 21:38
faydalı olmuştur
umarım faydalı olmuştur, bizim muhasebecilerin eğitime çok ihtiyaçları var

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.