Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çözüm İsteyen Vali
23 Nisan 2010 / 18:45
Vali Ahmet Kara'nın koltuğuna oturan minik öğrenci, kurum amirlerine Kars'ın sorunlarının çözüme kavuşturulması için talimat verdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Vali Kara'nın koltuğuna oturan Mihralibey İlköğretim Okulu öğrencisi Ülkü İlgar, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş'u arayarak, Mihralibey İlköğretim Okulu yanındaki harabe binaların kaldırılmasını istedi.

 

Kars'ta trafik sıkıntısına dikkat çeken Ülkü İlgar, havaalanı yolu üzerinde bulunan Mihralibey İlköğretim Okulu öğrencilerinin karşıdan karşıya geçmelerindeki sıkıntıları dile getirdi.

 

Ülkü Ilgar, "Daha önce bu caddede bir üst geçit vardı. Bu geçit kaldırıldı. Burada trafik ışıkları da yok. Öğrenciler karşıdan karşıya geçerken çok sıkıntı çekiyorlar. Mihralibey İlköğretim Okulu'nun olduğu kavşağa alt veya üst geçit yapılması ve trafik ışıkları konulması gerekiyor" dedi.


Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'i de arayarak Mihralibey İlköğretim Okulu'nun bulunduğu kavşağa trafik polisi koymasını isteyen Ülkü İlgar, yanında oturan Milli Eğitim Müdürü Recep Aktaş'a okullarındaki kırık sıraların değiştirmesini istedi.

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
10 / 30 °C
Ardahan
11 / 27 °C
Iğdır
18 / 37 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.