1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali Polat : Yeni Eğitim Öğretim Yılının Başarılı ve Verimli Geçmesini Diliyorum
Vali Polat : Yeni Eğitim Öğretim Yılının Başarılı ve Verimli Geçmesini Diliyorum

Vali Polat : Yeni Eğitim Öğretim Yılının Başarılı ve Verimli Geçmesini Diliyorum

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı münasebetiyle mesaj yayımladı.

A+A-

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı mesajı şöyle :

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılına, ilimiz genelindeki 614 okulumuzda, 3 bin 605 derslikte, görev yapacak 4 bin 699 öğretmenimiz ve öğrenim görecek 59 bin 750 öğrencimizle birlikte büyük bir heyecan ve coşkuyla başlıyoruz.

Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın, eğitim sisteminin temel amaçları ve ilkeleri doğrultusunda her türlü şiddet ve kötü alışkanlıktan uzak, sağlıklı, güvenli, huzurlu ve çağın gereklerine uygun bir ortamda, kendilerine, ailelerine, topluma ve tüm insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmesi en önemli amacımızdır.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Öğretmenlik; bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar onurlu, emek, özveri ve sabır üzerine kurulu, bilgi ve tecrübeyle çocuklarımızı hayata hazırlama mesleğidir, bir gönül işidir.

Sevgili öğretmenlerimizden beklentimiz; öğrencilerimize, çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp sadece sınav odaklı değil, içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmak, evrensel değerleri gözetip, milli ve manevi kültürümüzü özümseyen, çok okuyan ve sorgulayan nesiller yetiştirmenizdir.

Kıymetli Veliler,

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın, öncelikle iyi insan olarak yetişmeleri, kendilerine, ailelerine, vatanımıza, milletimize ve tüm insanlığa hayırlı insanlar olmaları için gerektiğinde kendi özel hayatınızdan fedakârlık ederek her türlü çabayı göstereceğinize ve onları yarınlara en iyi şekilde hazırlayacağınıza inanıyoruz. Bu bağlamda; çocuklarımızın aydınlık yarınları için çok önemli olan okul-aile iş birliğine de gereken önemi vermenizi rica ediyoruz.

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler,

Yaşadığınız heyecan ve coşkuyu tüm kalbimle yaşıyor ve paylaşıyorum. Bu heyecan ve coşkunuzu hayat boyu devam ettirmenizi diliyorum. Unutmayınız ki sizler ilimizin ve ülkemizin umut kaynağısınız. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracak, aydınlık yarınlara taşıyacak olan sizlerin göstereceği azim ve gayrete olan inancımız tamdır.

“Sevdamız Eğitim” diyerek bu yolda hep birlikte yol alacağız.

Tüm çocuklarımızla,

Tüm eğitim camiamızla,

Tüm velilerimizle,

Tüm kurum ve kuruluşlarımızla,

Tüm belediyelerimizle,

Tüm STK’larımızla,

Tüm muhtarlarımızla,

Ve tüm Karslı Hemşehrilerimizle “Sevdamız Eğitim” diyerek hep birlikte yol alacağız. Akademik başarının yanında sosyal kültürel sportif çalışmalar yapmak için çalışacağız, Her çocuğumuzun en az bir müzik aleti çalması, en az bir spor dalını lisanslı yapması, en az bir yabancı dili konuşması için adanmış öğretmenlerimizin liderliğinde çalışacağız.

2023-2024 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize velilerimize, Milli Eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Üzerimizde büyük emeği olan öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Yeni eğitim-öğretim yılının sıhhat ve esenlik içerisinde başarılı ve verimli bir şekilde geçmesini diliyorum. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.