1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ümit Özdağ’ın HDP Hamlesi Kars ve Iğdır’da Karşılık Buldu
Ümit Özdağ’ın HDP Hamlesi Kars ve Iğdır’da Karşılık Buldu

Ümit Özdağ’ın HDP Hamlesi Kars ve Iğdır’da Karşılık Buldu

​​​​​​​Kars ve Iğdırlılar'dan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a teşekkür.

A+A-

Ülkemizin en önemli iki serhat şehri olan Kars ve Iğdır’dan Zafer Partisi’nin aday çıkarmamasına bölge halkından destek ve teşekkür geldi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Kars ve Iğdır’da HDP adayının kazanmaması için kendilerinin milletvekili adayı göstermediklerini söylemesi üzerine geniş tabanı olan Kars ve Iğdırlılar Ümit Özdağ’a bu milli duruşu için teşekkür etti.

HDP HAMLESİ KARS ve IĞDIR’da KARŞILIK BULDU

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Kars ve Iğdır’da HDP adayının kazanmaması için kendilerinin milletvekili adayı göstermediklerini, hangi ittifaktan olursa olsun vatansever olarak gördükleri adayı destekleyeceklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili de “İkinci turda da Sinan Oğan’ı destekleyeceğiz.” diye konuşan Özdağ, oy verirken isimlere değil, Atatürk’ün Cumhuriyeti’nin savunulmasına oy verdiğini söyledi. Özdağ, “Zafer Partisi Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek isteyenlere asla hiçbir taviz vermez, masaya dahi oturmaz.” ifadelerini kullandı.

ZAFER PARTİSİ BU ÜLKENİN ÇİMENTOSUDUR

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisinin seçim manifestosunu açıkladı.

Zafer Partisi, Ankara’da ‘Seçim Manifestosu Tanıtım Toplantısı’ düzenledi.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Ümit Özdağ, parti olarak Atatürk milliyetçiliği çizgisinden vazgeçmeyeceklerini vurgulayarak, iktidara geldiklerinde sığınmacıları ülkelerine göndereceklerini söyledi.

‘ANADOLU KALESİ’ PROJESİ

Özdağ, Zafer Partisi’nin sığınmacıları vatanlarına yollamak için hazırladığı Anadolu Kalesi projesinin, insanlık tarihinin en büyük ve en hızlı geriye dönüş operasyonu olduğunu ileri sürdü.

Özdağ, “Ata İttifakı ve Zafer Partisi, Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığını, AK Parti iktidarını sona erdirecek tek ittifak ve tek partidir. Çünkü Cumhur İttifakı’ndan oy alan tek muhalefet partisi Zafer Partisi’dir.” dedi.

 “ANAYASA’NIN İLK 4 MADDESİ DEĞİŞMEYECEK”

Ata İttifakı’nı kurarken oluşturulan mutabakat belgesinin dışına asla çıkmayacaklarını vurgulayan Özdağ, Anayasa’nın ilk 4 maddesinin değişmeyeceğini, 1924’te kurulan milli üniter laik Türk devletinden vazgeçilmeyeceğini söyledi.

İktidara gelmeleri durumunda Türkiye Varlık Fonunu kapatacaklarını ifade eden Özdağ, TİKA’nın insani yardım adı altında yılda 8 milyar doları başka ülkelere ve halklara aktardığını söyledi ve bunu durduracaklarını kaydetti.

AB ile gerçekleşmeyen tam üyelik sürecini durdurup, serbest ticaret bölgesi üzerinden yeni bir ilişki başlatarak ekonomiye büyük bir ivme kazandırmayı hedeflediklerini anlatan Özdağ, “Sürdürülebilir planlı kalkınma 4 bölge 4 deniz” projesiyle Anadolu’ya yeni sanayi ve ticaret koridorlarını açmak, İstanbul’u ise “3.0” projesiyle depreme hazırlayıp, yüksek teknoloji kenti haline getirmek istediklerini kaydetti.

TEMİZ TÜRKİYE PROJESİ

Özdağ, “entegre istihbarat sistemi”ni kuracaklarını, sığınmacıları vatanlarına yollarken uyuşturucuya karşı tarihin en kapsamlı operasyonlarını “Tertemiz Türkiye” projesiyle başlatacaklarını söyledi.

Dünyanın bir savaşa doğru gittiğini, dünyanın büyük bir silahlanma yarışına başladığını aktaran Özdağ, “Dünya yeni bir savaşa yaklaşırken TSK’da ‘çelik miğfer’ adını verdiğimiz büyük bir askeri reform projesini yürürlüğe sokacağız. Askeri eğitimi liseden değil ortaokuldan başlatacağız, TSK’ya dışardan sızmayı engelleyeceğiz. Kuleli Askeri Lisesini, Deniz, Hava Lisesini açacağız, Hava Harp Okullarını, Harp Akademisini eski statüsüne kavuşturacağız, askeri yargıyı tekrar kuracağız.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.