1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SERKA’nın 89’ncu toplantısı yapıldı
SERKA’nın 89’ncu toplantısı yapıldı

SERKA’nın 89’ncu toplantısı yapıldı

Serhat Kalkınma Ajansının 89’uncu Yönetim Kurulu Toplantısı, Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Ağrı Valisi Dr. Osman Varol başkanlığında Kars merkez hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

A+A-

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Varol, “Kalkınma ajansımızın 89’uncu yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirmek üzere Kars ilimizde bir araya geldik. Öncelikle toplantımızda alacağımız kararların hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. Malumunuz kalkınma ajansları, bölgesel kalkınmanın lokomotifi olan özellikle bölge illerinin belirli bir planlama dahilinde potansiyellerini harekete geçirmek, hayata geçirmek için ciddi çalışmalar yapan ve bugüne kadar da bölgemize çok önemli hizmetleri olmuş, hem somut, doğrudan yatırım olarak hem de planlama olarak çok önemli çalışmalar yapmış bir kurumumuz. Aynı zamanda da yerelin tüm etkili makamlarının katılımını da sağlayabilmiş bir kurumumuz. Tabii belirli bir süredir yönetim kurulu toplantılarını gerçekleştiremedik. Malum ülkemiz şubat ayında gerçekten asrın felaketi diyebileceği çok önemli bir deprem felaketiyle sarsıldı. Bu kapsamda tüm kurum kuruluşlarımız, bizler bizzat valiler olarak, belediyelerimiz, ticaret odalarımız bu yaraların sarılması anlamında çok önemli vazifeler üzerlerine aldılar, yardım ettiler, destekte bulundular. Bu dönemde aynı zamanda kalkınma ajanslarımızla, kendi kaynaklarından önemli bir bölümünü depremin yaralarının sarılması için bölge illerine seferber etti. Bu anlamda iyi bir sınav verildi ve vatandaşlarımızın yaraları hızla sarılmaya başlandı. Bu süreç içerisinde belki bu bölgedeki işlerimize çok ciddi anlamda konsantre olamadık ama şimdi tekrar bu yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirerek asıl bölgemizin gündemine dönmüş olacağız.” dedi.

Toplantıda; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından taslak olarak hazırlanan Bölgesel Gelişme Ulusal Stratejisi (BGUS) ve Kars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır’da uygulanacak Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenecek projeler hakkında bilgilendirilme yapıldı. Ajansın faaliyet alanındaki dört ilde uygulanan projelerin durumları görüşüldü. Ajansın 2024 yılı çalışma programı ve bütçesinin hazırlıklarına başlanması ve ajansın genel çalışma durumu ele alındı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.