1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Milletvekili Çalkın: “Muhalefet sorunları, bizler ise çözüm üretiriz”
Milletvekili Çalkın: “Muhalefet sorunları, bizler ise çözüm üretiriz”

Milletvekili Çalkın: “Muhalefet sorunları, bizler ise çözüm üretiriz”

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, “Muhalefetin görevleri sorunları gündeme getirmek, bizler ise bu sorunları çözüme kavuşturan makamdayız.” dedi.

A+A-

AK Parti Kars İl Milletvekili Adem Çalkın, İl Başkanı Muammer Sancar ile birlikte kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi. 14 Mayıs genel seçimlerin ardından kentteki projelerin değerlendirildiği toplantıda, sorunların çözümü için çalışmaların aralıksız sürdüğü vurgulandı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Muammer Sancar, “Malumunuz 28 Mayıs seçim üzerinden yaklaşık 4 ay gibi bir süre geçti. Bu süre içerisinde kıymetli vekilimiz her hafta Karsımıza gelip, 7 ilçe ve Merkez’de vatandaşlarla, köylülerle ve halkımızla bir araya getiriyor, buluşuyor. Halkımızın sorunlarını yerinde çözüm odaklı bir şekilde vekilimizle birlikte çalışıyoruz. Bunları da dönem dönem sizlerle paylaşıyoruz, sizlerle bunları gündeme taşıyorsunuz. Basın, bir şehrin aynasıdır, doğru ve düzenli haber yaptığı zaman şehrin gerçek sorunlarını gündeme getirdiği zaman iktidar partisinin milletvekili sayın Adem Çalkın bunları da Meclis’e taşımadan zaten bakanlarla görüşerek şehrimizin sorunlarını çözme noktasında gece gündüz çalışıyor. Bizler de il başkanı olarak yeni atandık, 40 günlük bir il başkanlığı sürecimiz var. Sizlerin de malumunuz hafta içi yeni yönetim kurulu üyelerimizi açıkladık. Bizler de artık bundan sonra hızlı bir şekilde ilçelerimizdeki oluşumları düzenleyip hep birlikte 31 Mart seçimleri için çalışacağız.” dedi.

Yeni dönemde kente hizmet edeceklerini ve bunun boyunlarının borcu olduğunu söyleyen AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın ise, “Bu vesile ile de tabii milletimizin, Kars halkımızın önünde kendisine inşallah yeni görevinde başarılar diliyorum. Elbette ben daha önce Kars İl Başkanı olarak bu şerefli görevi 8 yıl boyunca yapma şansı buldum. Bu süreçte Sayın Cumhurbaşkanımıza, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, kıymetli Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir’e, Bölge Başkanımız Metin Bulut’a, il koordinatörümüz Esat Nuroğlu’na da teşekkür ediyorum. Bu şerefli görevi 8 yıl boyunca kıymetli Bakanım Ahmet Arslan, Milletvekilimiz Yunus Kılıç ve Selahattin Beyribey ile birlikte ilimize hizmet ettik. Karsımıza yapılan birçok projenin içerisinde beraber olduk, Kars’a gelen yatırımları beraber takip ettik. Nihayetinde 14 Mayıs seçimlerinde sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Kars 1. sıra milletvekili adayı olduk ve milletimizin önüne Yunus Kılıç hocam ve Serkan Aykul başkanımızla birlikte çıktık. 14 Mayıs’ta demokratik bir seçim, bir alan ve kendisine yakışır bir düzlemde kavgasız, gürültüsüz çok güzel bir seçim dönemi geçirdik. Bu yönden milletimize, Kars halkına çok çok teşekkür ediyorum. 7 ilçemiz, 1 merkezimiz, 1 beldemiz ve 381 köyümüz hizmetin en iyisine layıktır, biz Kars’ın hizmetkarıyız. İlimiz bizi, kendi evladını, Kazımpaşa’daki esnaf kardeşini, 8 yıllık il başkanı yapan kardeşini milletvekili olarak seçtiler. Bizlerin de bundan sonraki vazifesi; bu şerefli ile, Ebul Hasan Harakani’nin iline, Şehitler diyarı Gazi Karsımıza layıkıyla inşallah hizmet etmektir. Seçim günü 14 Mayıs ve 28 Mayıs itibariyle tamamlandı. Sayın Cumhurbaşkanımız konuşmasında aynen şöyle söyledi; “Biz 85 milyon insana hizmet edeceğiz.” Evet, biz de sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi diyoruz; Karsımızın her bir ilçesine, köyüne, vatandaşına hizmet etmek bizim boynumuzun borcu. Allah’ın izniyle yenilenen teşkilatımızla, kıymetli il başkanımla, belediye başkanlarımızla birlikte inşallah bürokraside sayın valimizin önderliğinde şehrimize çok güzel hizmetler yapacağız, yapmaya da devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“KARSLILARIN ERZURUM’A GİTMEMESİ İÇİN ARALIKSIZ ÇALIŞIYORUZ”

Kars’ın doktor eksiğini gidermek için aralıksız çalıştıklarını söyleyen Çalkın, “Haziran ayında yemin töreni oldu ve bizler de göreve başladık, oluşan yeni bakanlar kurulundaki bakanlarımızı ziyaret ettik ve Karsımızla ve Karsımıza yapılan yatırımlarla ilgili bakanlarımızın desteğini istedik. Malumunuz seçimde 2 tane temel atmıştık, birisi Kars Atıksu Toplama ve Arıtma Tesisi, diğeri ise Kars Bölge Hastanesi temeliydi. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın başlayıp bitirmediği işler yoktur, Kars’ta da başlayan işlerin tamamı yapılacaktır. Dün iki projeyi de ziyaret ettik, çalışmalar başlamış ve devam ediyor. Bu projeler Karsımızı yakından ilgilendiren bir proje ve yapımı planlanan bir şekilde aralıksız sürüyor. Bina yapmakla sorunlarımız çözülmüyor doktor teminini de sağlamak zorundayız, birçok dalda yeni yerler açtık ve önümüzdeki dönemde yeni bölümler de açacağız ve eksik doktorlarımızı da tamamlamaya çalışıyoruz. Hastalarımızın Erzurum’a veya il dışına gitmemesi için elimizden geleni yapıyoruz ve işi sıkı tutuyoruz.” dedi.

“TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİNİ HER GÜN TAKİP EDİYORUM”

Toprak Mahsulleri Ofisi sürekli takip ettiğini de sözlerine ekleyen Çalkın açıklamasını şöyle sürdürdü: “Malumunuz hasat zamanı, Toprak Mahsulleri Ofisini her gün takip ediyorum, vatandaşlarımız rahat olsun, randevu sistemiyle çalışılıyor. Elbette ki bazı aksaklıklar olabiliyor ama ufak tefek aksaklıkları çok büyük bir sorunmuş gibi gösterilmeye gerek yok. Kısa süreli yaşanan aksaklıklara anında müdahale ediliyor. Toprak Mahsulleri Ofisi çiftçisini mağdur ediyor mu, fiyat düşük veriyor mu? Hayır. Akyaka’da ciddi bir alım söz konusu, son aldığım verilere göre 11 bin ton alım yapıldı. Yulaf alımı ile ilgili sıkıntılar meydana geldi, onu da bölge ile konuştuk en kısa zamanda onların da alımını gerçekleştirecekler.”

“MUHALEFET SORUNLARI DİLE GETİRİR AMA MİLLETİN SEÇTİĞİ BİZLER ÇÖZÜM ÜRETİRİZ”

Kendilerinin iktidar olduğunu sorunları değil çözümleri konuşacaklarını kaydeden Çalkın, “Biliniz ki biz sizin tarafınızdan yetkilendirilen iktidar partisiyiz, sayın Cumhurbaşkanımıza bu devleti yönetmesi için siz destek verdiniz, bizleri de iktidar milletvekili olmak için siz seçtiniz. Bizler de sorunları değil, çözümleri konuşacağız. Bizim görevimiz o. Elbette muhalefetin görevleri sorunları gündeme getirmek, bizler ise sorunları gündeme getiren merci değiliz, biz sorunları çözen makamdayız. Bu makama da bizleri milletimiz getirdi. Dolayısıyla sorunları basından, Meclis’ten söyleyecek bir durumda değiliz. Biz sorunları, şehrimizin çözüm bekleyen meselelerini ilgili bakanlıklarla çözüyoruz ve çözmeye de inşallah devam edeceğiz.” diye konuştu.

“RAHMİ DOĞAN’IN BAŞLATTIĞI AK PARTİ’NİN PROJESİ BUGÜN BİNLERE HİZMET VERİYOR”

AK Parti’nin projesini dönemin Valisi Rahmi Doğan’ın başlattığını anımsatan Çalkın, “Bazı köylerimizle ilgili su ve yol sorunları gündeme geliyor, biz oy versin vermesin buna bakmadan birçok köyümüzün yolunu ve suyunu yüzde 80-90 oranında tamamladı. Su olmayan köylerimizin kaynak ile ilgili problemi olduğu için çözüme kavuşmuyor. Yoksa su götürmediğimiz köyümüz yok. Köy öyle bir yerde kurulmuş ki 2-3 defa sondaj vurmuşuz ama köyde su çıkmamış ya da 40-50 kilometre ötede kaynak bulunmuş fakat Meclis’te de gündeme geldi, maliyeti 50 milyon lira feda olsun Devletimiz güçlü yapar ancak geldiği istikametteki köylerden muvafakatname sıkıntılarımız var. Bunların sanki siyasi, devletin çözmediği bir problem olarak yansıtılması bizi üzüyor. Onlar da çok iyi biliyorlar ki orada ya kaynak ya da suyu getirme güzergahındaki bir direnç var. Özel İdaremiz çok gayretli çalışıyor, parke taşı imalathanemizi kurduk, beton yollarımız, grup yollarımız şehrimizde konuşulan ve çok önemli yaptığımız işlerdir bazılarıdır. Bundan sonra da eksik kalan köy yollarımızı da inşallah yapmaya devam edeceğiz. Biz şehre çok şeyler kattık, 22 yıllık hizmet kervanında ilimizi ve ülkemizi ihya aşamasında çok yol aldık. Turizm alanında ilimizde kalenin etrafında 2017 yılında kamulaştırma, boşaltılması, projenin uygulanması noktasında dönemin valilerine teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz Rahmi Doğan döneminde başlatılan bir projeydi, Türker Öksüz tamamladı. Ama bu hükümetin, AK Parti’nin projesiydi ve dönemin valileri de yürütmekte ve sürdürmekle görevli. Onlara da teşekkür ediyorum. Dolayısıyla kalenin etrafındaki çalışmalar bugün binlerce yerli ve yabancı turiste hizmet veriyor.” ifadesini kullandı.

Çalkın daha sonra basın mensuplarını sorularını cevapladı.

a1-184.jpga22-018.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.