1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KATSO eğitim programı düzenliyor
KATSO eğitim programı düzenliyor

KATSO eğitim programı düzenliyor

KARS TİCARET VE SANAYİ ODASI(KATSO) EV SAHİPLİĞİNDE TİCARET BAKANLIĞI VE DOĞU ANADOLU İHRACATÇILAR BİRLİĞİ(DAİB) İŞ BİRLİĞİ İLE “TİCARET BAKANLIĞI İHRACAT SÜREÇLERİ VE YENİ NESİL DEVLET DESTEKLERİ EĞİTİM PROGRAMI” DÜZENLENİYOR.

A+A-

Kars Ticaret ve Sanayi Odası(KATSO) Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, Üyeleri Dış Ticaret ve Sınır Ticareti Eğitimlerine davet etti.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Alibeyoğlu; “İlimiz Kars gerek konumu açısından gerekse ticari potansiyeli açısından Dış Ticaret alanında son dönemlerde gelişme göstermektedir.

Ticaret Bakanlığımız ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde yapmış olduğumuz girişimler neticesinde İlimiz Iğdır Dilucu Sınır Kapısı üzerinden Nahcivan’a, Çıldır Aktaş Sınır Kapısı üzerinden Gürcistan’a Sınır Ticareti Yetkisi almıştır. Ayrıca Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattı ile Kars Lojistik Merkezi İlimiz ticaretine hizmet etmektedir.

KATSO olarak yaşanan bu gelişmelere üyelerimizin hazırlıksız yakalanmaması adına tamamen ücretsiz olarak Ticaret Bakanlığımız ve Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği iş birliği ile “Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programı” organize ettik ve üyelerimizin hizmetine sunduk. Eğitim Programımızdan tüm üyelerimiz ücretsiz olarak faydalanabileceklerdir. Ayrıca Eğitme katılan üyelerimiz için Katılım Sertifikası düzenlenecek ve Sunulan belgeler dahilinde Sınır Ticareti Belgesi verilecektir.” İfadelerine yer verdi.

Başkan Alibeyoğlu, Ülkelerin giderek birbirine daha bağımlı hale geldiğini ve uluslararası ticaretin ortak kuralları çerçevesinde serbestleştiğini, küreselleşme sürecinde ülke kalkınmasında önemli rolü bulunan dış ticaret işlemlerinin sağlıklı yürütülebilmesi ve karşılaşılabilecek risklerin doğru yönetilmesi gerekliliğini belirterek, “Dış ticaret Eğitimlerimizde, dış ticaret faaliyetinde bulunan şirket yöneticileri, çalışanları ile ileride dış ticaret yapmak isteyen kişilere gerek dış ticaret uygulamalarını gerekse uygulamalar esnasındaki karşılaşabilecekleri riskler ve bu risklerin yönetilmesi konularında kapsamlı bilgi vermek ve operasyonel uygulama becerisi kazandırılması hedeflenmektedir. Bu bağlamda tüm üyelerimizi ve ileride dış ticaret yapmak isteyen herkesi Eğitim programımıza davet ediyorum.” İfadelerini kullanarak sözlerini sonlandırdı.

Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programı” 17 Ekim 2023 Salı Günü Saat 09:30’da Kars Gençlik Merkezi(Polis Evi Yanı) Toplantı Salonunda Yapılacaktır.

thumbnail-dddd.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.