1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kars’tan, deprem bölgelerine Kızılay gönüllüleri gönderildi
Kars’tan, deprem bölgelerine Kızılay gönüllüleri gönderildi

Kars’tan, deprem bölgelerine Kızılay gönüllüleri gönderildi

Türk Kızılay’ı Kars Şubesi merkez üssü Kahramanmaraş olan, 10 ilde hissedilen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin yaralarını sarmak için tüm imkânlarını seferber ediyor.

A+A-

Türk Kızılay Kars İl Merkezi Başkanlığı olarak deprem bölgesine tüm ekiplerini göndererek bölgede bulunan diğer Kızılay ekipleri ile yardım faaliyetlerine devam ediyor.

Meydana gelen iki büyük depremin ardından sahada bulunan Kızılay gönüllüleri farklı noktalarda afetzedelere yardım etmek için, profesyonel Kızılay ekiplerine destek oluyor. Gönüllüler, depremden etkilenen kırsal kesimlere beslenme, barınma, giyim ve hijyen malzemelerini kara yolunun yanı sıra TSK’nın tahsis ettiği helikopterlerle de ulaştırıyor.

Kızılay depremden etkilenen bölgelerde 5 aşevi, 21 sahra mutfak, 74 ikram aracı, 30 mobil mutfak ve 3 mobil fırın ile beslenme desteği sağlıyor.

Kızılay’ın sahada bulunan aşevleri, mobil mutfakları ve sahra mutfaklarından AFAD’ın kurduğu çadır kentlere, depremzedelerin hizmetine açılan öğrenci yurtlarına, spor salonlarına ve vatandaşların yoğunlukta bulunduğu alanlara gönüllüler tarafından sıcak yemek gönderiliyor.

Depremzedelere yardım ulaştırmak için zamanla yarışan Kızılay, gönüllü desteğinden de en üst seviyede faydalanıyor. 14 bine yakın Kızılay gönüllüsü beslenme malzemesi dağıtımının yanı sıra kırsal kesime ulaşmada da Kızılay’ın gücünü artırıyor.

Kızılay personeli ve gönüllüler Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait helikopterlerle su ve gıda kolilerini ulaşımın zor olduğu köylere ulaştırıyor.

Ayrıca kara yoluyla da hem TSK araçları hem Kızılay araçlarıyla köylere acil yardım malzemesi taşınıyor.

Deprem bölgesindeki vatandaşlar için ayni bağış göndermek isteyen vatandaşların öncelikli olarak eldiven, bere, mont, bot, battaniye, ikramlık malzeme, su, sandviç, kışlık kıyafet (sıfır) malzemeyi Türk Kızılay Kars İl Merkezi başkanlığına makbuz karşılığı bağış yapabilecekleri gibi nakdi bağış yapmak isteyenler TR 4800 0100 2110 0000 2868 5254 nolu hesabına açıklama kısmına Deprem /KARS yazarak bağış yapabilirler.

Türk Kızılay Kars İl Merkezi Başkanlığının deprem bölgesine tüm gönüllülerle beraber nakdi ve ayni yardımları ulaştırma faaliyetleri devam ediyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.