1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kars’ta toplantı ve gösteri yürüyüşü yer ve güzergahı yeniden belirlendi
Kars’ta toplantı ve gösteri yürüyüşü yer ve güzergahı yeniden belirlendi

Kars’ta toplantı ve gösteri yürüyüşü yer ve güzergahı yeniden belirlendi

Kars Valiliği, 2023 yılı için il merkezinde 2 adet toplantı ve gösteri yürüyüşü yer ve güzergahlarının yeniden belirlenmiş olduğunu bildirdi.

A+A-

Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Yer ve Güzergahı” başlıklı 6. Maddesi ve aynı Kanunun uygulanmasına dair Yönetmeliğin 3. Maddesi uyarınca; İl Belediye Başkanlığı, sivil toplum kuruluşları, sendikalar ve parti il temsilciliklerinin görüşleri de alınarak, 2 adet toplantı ve gösteri yürüyüşü yer ve güzergahlarının yeniden belirlendiği belirtildi.

Kars Valiliği,  açık yer toplantısı yapılacak mahalleleri, ekli krokide belirlenen alanları kamuoyu ile şu şekilde paylaştı:

“Açık Yer Toplantısı Yapılacak Mahaller:

Ekli krokide belirlenen;

1. Toplantı alanı: İsmail Aytemiz Caddesinin Ş. Üsteğmen Ünal Darboğaz Sokak ve Cumhuriyet Caddesi arasında kalan bölümü 1 nolu açık yer toplantı mahallidir.

2. Toplantı alanı: Haydar Aliyev Caddesi ile İnönü Caddesinin kesiştiği alan 2 nolu açık yer toplantı mahallidir.

GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜNE GEÇMEK ÜZERE TOPLANMA ALANI:

Yürüyüşe geçmek üzere toplanılacak yer yine ekli krokide gösterilen Şehit Er Asım Akçay Sokak, Fırat Sokak, Demiryolu arasında kalan Kömür Tevzi alanı gösteri yürüyüşüne geçmek üzere toplanma alanıdır.

GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ GÜZERGAHI:

1. Güzergah: Toplanma yeri olan Kömür Tevzi alanından Şehit Er Asım Akçay Sokak, Şehit J. Asb. Üçvş. Feyzullah Kaya Caddesi, Şehit J. Er Abdulbaki Kurçak sokak, Cumhuriyet Caddesi, İsmail Aytemiz Caddesi, (İsmail Aytemiz Caddesinin Şehit Üsteğmen Ünal Darboğaz Sokak  ve Cumhuriyet Caddesi arasında kalan bölümü) 1 nolu gösteri yürüyüşü güzergahıdır.

2. Güzergah:Toplanma yeri olan Kömür Tevzi alanından Şehit Er Asım Akçay Sokak, GAMP Caddesi, İnönü Caddesi takiben Haydar Aliyev Caddesinin kesiştiği alan 2 nolugösteri yürüyüşü güzergahıdır.

DAĞILMA YERLERİ:

1.Güzergah: Cumhuriyet Caddesi, İsmail Aytemiz Caddesi, İsmail Aytemiz Caddesinin Ş.Üsteğmen Ünal Darboğaz Sokak (Eski Pompa Sokak) ve Cumhuriyet Caddesi arasında kalan bölümde son bulduğundan, küçük gruplar halinde İsmail Aytemiz Caddesi, Davut Aksu Caddesi, Sinan Şamil Sam Caddesi, Cumhuriyet Caddesini takip eden güzergah 1 nolu dağılma güzergahıdır.

2. Güzergah: Kars Şehir Stadyumunun arka kısmında son bulduğundan, Stadyum arka tarafından küçük gruplar halinde Haydar Aliyev Caddesi, İnönü Caddesi, Cumhuriyet Caddesini takip eden güzergah 2 nolu dağılma güzergahıdır.

AFİŞ, PANKART VE BENZERİ İLANLARIN ASILACAĞI YERLER:

Toplantı ve gösteri Yürüyüşlerini kamuoyuna duyurulması amacıyla kullanılacak pankartlar ile afişlerin Kars Belediye Başkanlığınca tespit edilen yerlere asılması hususları Valilik Makamının Onayı ile uygun görülmüş, tespit edilen bu yerler ilan tarihinden itibaren 15 gün sonunda yürürlüğe girecektir. Basın ve kamuoyuna duyurulur.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.