1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kars’ta Sağlık Hizmetleri Koordinasyon toplantısı yapıldı
Kars’ta Sağlık Hizmetleri Koordinasyon toplantısı yapıldı

Kars’ta Sağlık Hizmetleri Koordinasyon toplantısı yapıldı

Kars’ta Sağlık Hizmetleri Koordinasyon toplantısı Vali Türker Öksüz Başkanlığında yapıldı.

A+A-

Kars’ta ki sağlık hizmetlerinin ele alındığı, sağlık alanında işbirliği ve koordinasyon sağlamak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Toplantısına, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Vali Yardımcısı Uğur Köroğlu, İl Sağlık Müdürü Zakir Lazoğlu, Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Yakup Baykuş, Kars Harakani Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Mutlu Şahin ile diğer yetkililer katıldı.
Vali Türker Öksüz, toplantıda yaptığı değerlendirmede; sağlık hizmetlerinin çok önemli bir konu olduğunu belirterek, ilimizde Kafkas Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Harakani Devlet Hastanesi’nin vatandaşlara hizmet vermekte olduğunu, vatandaşlara sağlık hizmetleri açısından en iyi hizmetin verilebilmesi adına ilimizdeki mevcut şartların bir koordinasyon dahilinde en uygun şekilde değerlendirilmesi için çalıştıklarını söyledi. 
Vali Türker Öksüz, Kafkas Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Harakani Devlet Hastanesi’nin hem Kars’a hem de çevre illere hizmet verdiğini belirterek: “Amacımız; vatandaşlarımıza en etkin, en verimli ve en hızlı şekilde hizmet verebilmektir. Bunun için de hem Harakani Devlet Hastanesinin hem de Kafkas Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin sahip olduğu personel, araç-gereç, laboratuvar, ameliyathane, klinik gibi imkan ve kabiliyetlerden karşılıklı olarak istifade etmelerini sağlamamız gerekiyor. Ayrıca; eksik olan bazı branşlardaki uzman doktor ihtiyacının tamamlanması için de gerekli tedbirleri aldığımızda ve bu koordinasyonu sağlayabildiğimizde hem vatandaşlarımızın tedavisini mümkün olduğu ölçüde ilimizde tamamlamış olacağız hem de il dışına sevkleri en aza indirmiş olacağız. Böylece vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vererek yaşanması muhtemel mağduriyetleri önlemiş olacağız” şeklinde konuştu.
Toplantıda daha sonra İl Sağlık Müdürlüğü ve Kafkas Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından 28 Aralık 2018 tarihinde yapılan ilk Sağlık Hizmetleri Koordinasyon toplantısından bugüne kadar yapılan çalışmalar değerlendirilerek, koordinasyonun etkin bir şekilde sağlanabilmesi için önümüzdeki dönemde alınması gereken önlemler görüşüldü.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.