1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kars'ta bilim ve sanat şenliği
Kars'ta bilim ve sanat şenliği

Kars'ta bilim ve sanat şenliği

Kars'ta Prof. Dr. Fahrettin Kırzıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi'nce hazırlanan 4. Geleneksel bilim ve sanat şenliğinin açılışı gerçekleştirildi. Şenlikte TÜBİTAK ve TEKNOFEST’te dereceye giren projeler de yer aldı.

A+A-

Kars Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Yenice ve Osman Urlunç, Prof. Dr. Fahrettin Kırzıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ali Kasım Bulut ile davetliler tarafından kurdele kesimiyle gerçekleştirilen açılışın ardından, oluşturulan çeşitli branşlardaki atölyeler ve sergi ziyaret edildi. Yenice ve Urlunç yapılan etkinliklerle ilgili bilgi aldıktan sonra öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. Şenliğe katılan Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Sait Gürek de bağlamasıyla katılımcılara mini konser verdi. Ayrıca şenlikte en küçük ve en büyük gemi yarışması da ilgi çekti.

Etkinlik sonrası bir açıklama yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Yenice, başarının önemine değinerek, “Öğrenci ve öğretmenlerimizi desteklemek adına bu tür etkinliklerin sayısını arttırmalıyız. Bugün burada minik ellerin neler başardığını gördük. Bu yıl 54’üncüsü düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında "Değerler Eğitimi" alanı, Artırılmış, Sanal ve Karma Gerçeklik temasında “Tarihin Unuttuğu Taş “Misafir Taşı” ile Türkiye finaline bölgeyi temsilen giden Prof. Dr. Fahrettin Kırzıoğlu BİLSEM ekibi büyük başarı göstererek Türkiye ikinciliğini almayı başardı. Yine TEKNOFEST Roket Yarışmasında KARoket takımımız Lise Roket Kategorisinde 289 başvuru içerisinde 635 tam puan üzerinden 605 puan alarak Türkiye 4’üncüsü olmuştu. Bunun gibi projeler hem ilimiz hem de bizler ve veliler açısından çok önemlidir. Biz de bu başarıları elimizden geldiğince destekliyoruz ve desteklemeye de devam edeceğiz.” dedi.

Şenlikte 13 farklı atölye ile yıl boyunca hazırlanan 7 farklı ürünlerin sunulduğu serginin bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Fahrettin Kırzıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ali Kasım Bulut ise, “Günün sonunda da bölge ve Türkiye yarışmalarında TÜBİTAK ve TEKNOFES’te başarılı olan, derece alan öğrencilerimize ödül törenimiz olacak. En küçük ve en büyük gemi, en uzağa giden kağıt uçak, geri dönüşüm malzemelerden el yapımı araçların geçit töreni olacak. Şenliğimiz bir konserle de sona erecek. Amacımız tamamen öğrencilerimizin bilime ve sanata olan farkındalığını arttırmak, onları bu alanda yılsonunda hem bir hediye manasında hem de güzel bir etkinlik olarak hizmet sunmaktır.” diye konuştu.

karsta-bilim-ve-sanat-senligi-1.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-2.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-3.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-4.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-5.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-6.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-7.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-8.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-9.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-10.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-11.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-12.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-13.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-14.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-15.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-16.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-17.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-18.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-19.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-20.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-21.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-22.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-23.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-24.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-25.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-26.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-27.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-28.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-29-001.jpgkarsta-bilim-ve-sanat-senligi-30-001.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.