1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kars Ziraat Odası Başkanı Özcan Müçük görevinden İSTİFA etti : Resmi olarak Belediye Başkanlığı'na ADAY
Kars Ziraat Odası Başkanı Özcan Müçük görevinden İSTİFA etti : Resmi olarak Belediye Başkanlığı'na ADAY

Kars Ziraat Odası Başkanı Özcan Müçük görevinden İSTİFA etti : Resmi olarak Belediye Başkanlığı'na ADAY

Kars Ziraat Odası Başkanı Özcan Müçük, bugün görevinden istifa ederek, Bağımsız Kars Belediye Başkan Adaylığı’nı açıkladı.

A+A-

Kars’a hizmet etmek için yola çıktığını ifade eden Başkan Özcan Müçük, Kars halkına güveniyorum. Sözüm sözdür. Adaylıktan çekilme gibi bir durum asla olamaz. Kars öz evladı Özcan Müçük’e sahip çıkacaktır, dedi.

Kars Ziraat Odası Başkanlığı’nın yanında Kars’ın rakipsiz, en çalışkan ve başarılı Muhtarı olan Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Özcan Müçük, “efsane muhtar” olarak adından söz ettirmişti.

Bağımsız Kars Belediye Başkan Adayı Özcan Müçük, 31 Mart’ta yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde, belediye Başkanı seçilmesi durumunda hayata geçireceği bazı projelerini de açıkladı.

Bağımsız Kars Belediye Başkan Adayı Özcan Müçük yaptığı açıklamada, yapacağı bazı projeleri şu şekilde sıraladı:

İÇME VE KULLANMA SUYU PROJESİ

Mevcut isale ve şebeke hatlarında iyileştirme, ilave kaynak ve tesisler ile birlikte kayıp kaçaklar da önlenerek 24 saat kesintisiz su verilecektir.

Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) (Boru Kesiti, cinsi, geçtiği yer vb.), SCADA sistemi (hangi bölgeye ne kadar su verildiği, mevcut suyun yönetimi, arıza durumumda hızlı ve su sarfiyatı olmadan müdahale edilebilmesi ve en önemlisi arıza olmayan bölgelerin arızadan etkilenmemesi gibi çalışmalar ile 24 saat kesintisiz su verilmesi düşünülmektedir.

Nasıl Yapılacak? (Kayıp kaçakların önüne geçilerek mevcut su gelirleri artırılabilir.)

KANALİZASYON HATTI PROJESİ

Mevcut hatlarda iyileştirme (hatların temizliği, bakım onarım, boru çaplarının değişimi gibi) çalışmaları ve imara yeni açılan bölgelerde kanalizasyon şebeke hatları yapılarak kanalizasyon sorunu (tek bir evde bile fosseptik kalmayacak) şekilde çözüme kavuşturulacaktır. Aydınlıkevler Mahallesi, Karadağ Mahallesinde halen daha fosseptik mevcuttur.

Nasıl Yapılacak? (İller Bankası Kredisi olabilir, Öz kaynak, Hibe destekleri vs.)

KATI ATIK TESİSİ PROJESİ

Ülkemizde sanırım Katı Atik Tesisi olmayan il bulunmamaktadır. Karadağ Mahallesinde bulunan mevcut vahşi depolama alanındaki evsel atıklar çevre ve havayı kirletmekte birlikte sızan sızıntı suları (içerdiği ağır metaller, amonyak, karbon v.s) direkt yeraltı suyuna karışarak büyük tehlike oluşturmaktadır.

YOL VE KALDIRIM ÇALIŞMALARI

Kent merkezinde belediye hizmet alanı içerisinde bulunan yol ve kaldırımlar bölge iklimine uygun olarak yapılacaktır. Yapılacak çalışmalar 23 mahallenin tamamına yayılarak Bitümlü Sıcak Karışım(Bsk), beton parke taş, bazalt kaplama vb gibi imalatlarla birlikte bakım onarım çalışmaları planlı ve düzenli bir şekilde ve eş zamanlı olarak yapılacaktır.

İMAR DÜZENLEMESİ

Mevcut durumda 23 mahallenin tamamı imara açık olduğunu biliyorum.

Ancak bazı mahallerde yığılmalar olup yoğunluk üst seviyelere çıkmıştır.

Hal böyle olunca şehir güney tarafa doğru büyüme gösteriyor ancak birçok mahalle de boş kalıyor. Onun için imar düzenlemesi yapılarak adeta içi boşalmış mahalleler öz kimliğine kavuşturularak yapılaşma sağlanarak söz konusu mahallelerinde gelişmesinin önü açılacaktır.

ULAŞIM PROJESİ

Kent genelinde trafik düzenlemesi ile birlikte alternatif yollar planlanarak trafiğin rahatlatılması (sabah-akşam saatlerinde Cumhuriyet Caddesi İnönü Caddesinde aşırı derecede yoğun trafik oluşmaktadır.) ile birlikte özellikle belirli mahallelerin birbirlerine kısa yoldan ulaşabilmesi için kavşak köprü vb. gibi mühendislik çalışmaları yapılacaktır. (Örnek olarak Yenişehir Mahallesi ile Şehitler Mahallesi Üniversite bölgesi)

REKREASYON ALANI DÜZENLEMESİ

Kent yaşamının insanlarda oluşturduğu stres, yorgunlukların atılması için toplumun tamamına hitap edebilecek piknik ve eğlence alanları, gezinti yerleri, çocuk bahçeleri, dinlenme alanlarını yapacağız. Basit bir örnek verecek olursak dereiçi bölgesindeki Kent Ormanını yeniden inşa ederek bisiklet ve yürüyüş yolu ile halkımızı doğa ile buluşturacağız.

SOSYAL VE KÜLTÜREL ÇALIŞMALAR

Marka kent olan ilimizin tarihi mimarisi, inanç ve kış turizmine yönelik çalışmalar yaparak aynı zamanda gastronomi kenti de olması noktasında mevcut ürünlerimizi dünya da ve ülkemizde çok daha etkin bir şekilde tanıtacağız.

CENAZE HİZMETLERİ

Cenaze yıkama ve kefenlenme işlemleri için uygun alana gasilhane yapılarak nakil ve defin işlemleri yönetmeliğe uygun olarak gerçekleştirilecektir. Halkımızın en zor anında da yanında olacağız.

Son olarak sözlerimi Ebul Hasan Harakani Hazretlerinin sözü ile kapatmak istiyorum. "Her kim bu dergaha gelirse ekmeğini veriniz, inancını sormayınız" şiarıyla bizlerde inşallah kazanacağız, kazandığımız takdirde bize gelen her bir vatandaşımıza ayrım göstermeden hizmet edeceğiz.”

a5-049.jpga66-008.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.