1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kars TÜGVA’dan tepki
Kars TÜGVA’dan tepki

Kars TÜGVA’dan tepki

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin acil insani ateşkes karar tasarısını ABD’nin veto etmesine tepkiler büyüyor. Türkiye Gençlik Vakfı üyeleri, Sultan Alpaslan cami önünde basın açıklaması yaptı.

A+A-

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kars Şubesi, akşam namazı sonrası Sultan Alpaslan cami önünde toplanarak
Red kararını protesto etmek için TÜGVA Kars İl Temsilcisi Ömer Aydoğdu ve çok sayıda vatandaşın katıldığı basın açıklamasını TÜGVA Kars Teşkilat Başkanı Emre Yeğin gerçekleştirdi. Yeğin, “Dünya Amerika’ya hükmeden Siyonist zalimlerden elbette daha büyüktür” dedi.
İşgal edilen Filistin topraklarındaki bu zulmün hesabı insanlık vicdanıyla birlikte hukuk önünde elbette sorulması gerektiğini ifade eden Yeğin: “Bu red kararı şüphesiz Amerikan halkının değil, iktidarda bulunan Siyonist Biden hükümetinin bir kararıdır. Artık özgürlük, barış, insan hakları konusunda Amerika hükümetinin hiçbir iddiası ve samimiyeti söz konusu olamaz. Bu kararla dünyanın da 5’ten büyük olduğu açıkça görülmüştür. Artık Amerika, insanlığın gözünde özgürlük ve insan hakları ülkesi değil barbarlık, zulüm, ırkçılık ve katliam ülkesi olarak tanımlanacaktır. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi yeniden reforme edilmeli, bütün dünya milletlerinin karşısına alan Amerika bu katliama ortak olmanın bedelini ödemelidir. Daha iyi, daha adil bir dünya için bu red kararını kınıyor, bütün dünya halklarını Amerika’ya karşı harekete geçmeye davet ediyoruz.” diye konuştu.
Uluslararası hukuk önünde hesabının sorulacağını da sözlerine ekleyen Yeğin açıklamasını şöyle sürdürdü: “ Dünya Amerika’ya hükmeden Siyonist zalimlerden elbette daha büyüktür. Müslümanlar muzaffer olacak, onurlu ve izzetli Gazze halkının dik duruşu, katil İsrail’in sonunu getirecektir. İşgal edilen Filistin topraklarındaki bu zulmün hesabı insanlık vicdanıyla birlikte hukuk önünde elbette sorulacaktır. Gazze kasapları uluslararası mahkemelerde eylemlerinin hesabını verecektir. Son nefesimize kadar Gazzeli masum sivillerin yanında olacak, suçlular cezalandırılana kadar her platformda girişimlerde bulunmaya devam edeceğiz. Bir kez daha haykırıyoruz; dünya 5’ten büyüktür.”

dab81bcb-cd4e-4c20-8d38-ecb7665aeb53.jpg

bcc4561a-f2b9-4228-a08b-83850e6ddd6d.jpg

025e6a0d-9f69-40ba-9d36-aec0da7e0a37.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.