1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İYİ’ler, projeleriyle Karslının karşısına çıktı
İYİ’ler, projeleriyle Karslının karşısına çıktı

İYİ’ler, projeleriyle Karslının karşısına çıktı

İYİ Parti Kars Milletvekili adayları projelerinin tanıtımı yaptı. Adaylar göreve geldiklerinde Kars için çalışacak sayısız projeler ürettiklerini söylediler.

A+A-

Volkan KARABAĞ

Kars Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen program saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. İYİ Parti Kars İl Başkanı Yüksel Akbaba’nın selamlama konuşmasının ardından İYİ Parti Kars Milletvekili adayı Prof. Dr. Alpaslan Yüce, Dr. Aytaç Erman Keskin ve Ayşe Tarlak Yılmaz tek tek kürsüye çıkarak projelerini anlattı.

Eğitim alanındaki projeleri açıklayan Yılmaz, “Biz İYİ Parti iktidarında bugün sadece bazı çocukların sahip olduğu kitapları tüm çocuklarımızın sahip olması için elimizden geleni yapacağız. Kalkınmada iddialı adımlar projelerimizi yeniden cazip hale getirecek ve köy okullarını yeniden açarak eğitimde taşımalı sisteme son verilecektir. Eğitimde kalite gelecek, bugün ulusal ve uluslararası göstergeler ülkemizde zorunlu eğitimin ve yeterlilik açısından yoksun olduğunu görmekteyiz. Üstelik Kovid19 sürecinde çocuklarımızın uzaktan aldığı daha doğrusu alamadığı eğitim kalitesini de biliyoruz. Biz İYİ Parti olarak ezber temelli eğitimden beceri temel eğitime geçmeyi, sınav odaklı eğitimden süreç odaklı eğitime geçmeyi düşünüyoruz. Eğitimde kalitenin birinci kuralı, denetimdir. Tüm okullar denetlendiği takdirde eğitimin daha da güzel olacağına inanıyoruz. Ayrıca okulların kendi öz denetimlerini de yapmaları sağlanarak eğitim kalitesi daha da arttıracaktır. Öğrencilerimizin eğitim süreçleri boyunca yanında olacağız tüm ihtiyaçları karşılanacak, ayrıca tüm üniversite öğrencilerinin yurt masrafları ödenecektir.” dedi.

Keskin ise yaptığı konuşmasında, “Bugün burada bu salonu dolduran Gazi Kars’ın cesur evlatları, Serhat şehrimizin korkusuz yiğitleri, Hasan Harakani Hazretlerinin torunları, Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Kazım Karabekir’in askeri, sınır ailesinin yılmaz bekçileri hoş geldiniz. Anadolu’nun anahtarı kentimiz maalesef yıllar içerinde hak ettiği değeri göremedi ve gelişmişlik sırasında en arka sıraya düşmüştür. Yıllardır proje değil hamaset üretildi. Kars’ın evlatları yok sayıldı, işsizliğe mahkum edildi ve göç etmeye mecbur bırakıldı. Ne eğitimde, ne sağlıkta, ne ticarette, ne üretimde, ne turizmde hiçbir konuda hak ettiği konumu değeri alamadı, ezildi, yıprandı. Ama artık biz varız İYİ kadrolar var. Biz Sarıkamış’ta kristal kar, Arpaçay’da donmuş Çıldır Gölü, Digor’da içimizi ısıtan tandır ekmeğiyiz. Biz Selim’de Allahuekber Dağlarında şehit, Kağızman’da Çemçe’de vatan bekçisiyiz. Biz Akyaka’da Şöreğel’de bir buğday tanesi, Susuz’da bereketin adresiyiz. Biz Kars’ın ta kendisiyiz. Kars için yaşar, Kars için düşünmeden can veririz. Şehrimizi, insanımızı bir adım daha ileriye götürmek için, kendine yeten bir Kars için, ilçe ilçe, köy köy, gece gündüz çalışan bir ekibimiz var. Lafla değil, proje ile kendimizi anlatacağız. Sağlık alanında doktor kadrolarımız tam anlamıyla dolu olmadığı için sağlık hizmetlerini etkin ve hızlı alamamakta, Erzurum yollarında mağdur olmaktadır. Şehrimizdeki bir doktora 5 kişinin yapması gereken işler verildiği için hizmet yavaşlamaktadır. Siz bana bu görevi verdiğinizde bu kadroları sonuna kadar dolduracak hem üniversite hem de Harakani Devlet Hastanemizin kadrolarını ortak br payda da birleştirerek, kaliteli, hızlı, güvenilir net bir sağlık hizmeti sunacağız. İnsanımızı Erzurum yollarından kaliteli doktor kurtaracak, beton değil.” ifadesini kullandı.

Yüce de, Kars’ın sağlık, eğitim, işsizlik, turizm, göç, yol ve istihdam gibi sayısız sorunları olduğunu ve bu sorunlar nedeniyle Kars’tan son 10 yılda 50 bin kişinin göç ettiğini, bu göçü tersine çevirmek için göreve talip olduklarını söyledi.

cf082f34-ed92-4a7d-b698-d1aaccc74226.jpgd81f110f-d6f2-4c33-b3c7-470201c9b8da.jpg832b3be1-f334-4ca9-8ec9-4a58de3821ee.jpg72806d73-dedf-49a4-8d57-159d2033c0b3.jpg515c7bba-83ac-4def-8acf-abbd81714522.jpgf989cdf6-20d8-47d6-a832-d8e665d07b19.jpgf2e77319-5380-4d27-b8aa-06d262938645.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.