1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hemşehrimiz Öztürk Oran, Türkiye'yi ve Karslıları gururlandırdı
Hemşehrimiz Öztürk Oran, Türkiye'yi ve Karslıları gururlandırdı

Hemşehrimiz Öztürk Oran, Türkiye'yi ve Karslıları gururlandırdı

Karslı hemşehrimiz Öztürk Oran, kendi firması olan Viscoran İlaç A.Ş. olarak Avrupa ülkelerininde takdirini gören Sputnik V Rus aşısına acil kullanım onayı aldı.

A+A-

Covid-19 aşısı Sputnik V’nin Türkiye’de üretimi için anlaşma sağlandı. Üretimi Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ve Viscoran İlaç Sanayi A.Ş. yapacak.

Viscoran İlaç'tan yapılan açıklamada, şirketin, Sputnik V aşısının yerelleştirilmesi için gerekli çalışmaları yürüttüğü ve gelecek aylarda ülkedeki çeşitli tesislerde üretime başlamayı hedeflediği bilgisine yer verildi.

Türkiye, Sputnik V Rus aşısının üretimin yapılacağı 12’nci ülke olacak.

Bizleri gururlandıran kıymetli hemşerimiz Öztürk Oran'ı ve Viscoran İlaç A.Ş. çalışanlarını kutluyor, başarılar diliyoruz. Türkiyemize hayırlı olsun. Hastalara şifa olsun.

VİSCORAN İLAÇ KİMİN? 

VisCoran İlaç Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran’dır. 

VisCoran İlaç Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı, Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Terra İlaç ile Myfarma İlaç Yönetim Kurulu Başkanı.

ÖZTÜRK ORAN KİMDİR?

Öztürk Oran, 1956 yılında Kars’ta doğdu. Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Türkçe (Türk Dili ve Edebiyatı) bölümünden mezun oldu. Ayrıca Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe Enstitüsü Bütçeleme ve Standart Maliyetler uzmanlık programını bitirmiştir.

1974 yılında T. Vakıflar Bankası T.A.O.’nda memur olarak çalışma hayatına başlamıştır. Bu arada 3 yıl süre ile Türkiye Bankalar Birliği Eğitim Merkezi’nde Dış Ticaret, İngilizce, Muhasebe ve Banka Yöneticiliği eğitimini tamamlayıp pekiyi dereceyle diploma almıştır. 12 yıl Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.’nda, 16 yıl da Faisal Finans Katılım Bankası’nda olmak üzere toplam 28 yıllık bankacılık mesleği süresince memurluktan Yönetim Kurulu Üyeliğine kadar hemen hemen her kademede çalışmıştır.

2003 yılından bu yana ortağı olduğu ilaç firmalarında Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatına devam etmiştir. İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanlığı, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliği, KAİ Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. İngilizce bilmektedir. Bunların yanı sıra 2015 yılı Haziran ayı itibariyle Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Oran, 2017 yılında İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı da yapmıştı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.