1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman'ın19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman'ın19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman'ın19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

A+A-

CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman’ın 19 Mayıs mesajı şöyle :

Değerli Hemşehirlilerimiz ;

Bugün, Büyük Önder Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığa milli mücadelenin Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından birisidir.  “Tarihi boyunca bağımsız yaşamış olan Türk Milleti'nin yine dünya üzerindeki varlığını özgür, bağımsız olarak sürdürmesi için buna inanan ve Türk milletini yine milletin kendi azim ve kararı kurtaracaktır" diyen yüce önder yediden yetmişe, Kuzeylisi - Güneylisi, Doğulusu - Batılısı, her insanımızı arkasına alarak milli mücadeleyi başlatmış ve tüm yoksulluğa, yokluğa rağmen bu mücadelede Türk Milleti başarı elde etmiştir.

Bağımsızlığımızın nasıl elde edildiğini, hangi zorluklarla kazanıldığını herkesin bilmesi gerekir. Bu açıdan milli mücadele sonrası 29 Ekim 1923'te ilan edilen Cumhuriyet'imizle dünya ulusları arasında şerefli yerini almıştır. Atatürk, en büyük eserim dediği Cumhuriyet'i demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atasının emanetine Cumhuriyet'e sahip çıkacak. O'nun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir. Buna yürekten inanıyoruz. Birlik, beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşan, iyi eğitim almış, teknolojik kabiliyetlerle donatılmış

Genclerimiz ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacaktır. Milli mücadeledeki inanç, birlik, beraberliğin her zaman örnek alınarak, aynı kararlılıkla sürdürülmesi ülkemizin başarıya ulaşmasında en büyük etken olacaktır. Bunun bozulmasına da başta Türk Gençliği olmak üzere Halkımız fırsat vermeyecektir. Bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs; emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı, onurlu bir direniştir. En karanlık gecede dahi yanan umut ışığıdır. 104 yıl önce parlayan bu ateş, bugün dahi güzel ülkemizin geleceğini aydınlatmaktadır Ancak unutmayın ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir ülkedir. Aklın ve bilimin ışığında, güçlü bir toplumsal dayanışma ile üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur Dolayısıyla, bu ülkenin evlatlarım, hiçbir zaman umutsuz olmaya hakkı yoktur. Özellikle de gençlerimizin... Çünkü Gazi Mustafa Atatürk, bu eşsiz günü hediye ettiği gençlerimize, geleceğimizi de emanet etmiştir.

Gençlerimizin de bu inançla hareket etmesi, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ilkemizden taviz vermeden, ülkemizin yarınlarını inşa etmesi gerekir. Dün Samsun'da bağımsızlık, bugün ülkemizin bütününde "hak, hukuk ve adalet" mücadelesi veren gençlerimizi, hiçbir kuvvetin yıldıramayacağı bilinmelidir. İnanıyorum ki onlar, aynı azim ve kararlılıkla, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağımız yarınların da yılmaz savunucusu olacaktır.

Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu bu güzel  Türkiye’mizin geleceğinde;yasaklar, baskı, korku, ayrıştırma, düşmanlaştırma, yokluk,yoksulluk  yolsuzluk  ve totaliter bir yönetimin  olmasını istemiyoruz.

Halkımız ve gençlerimiz Hak, Hukuk, Adalet , Özgürlük,Toplumsal Dayanışma, Barış,Emeğe ve İnsana saygı istiyor,

Temelinde Yurtta Barış Dünyada Barış olan, Demokratik Laik Cumhuriyet talebimizi her zaman talep etmeye devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin 2.Yüzyılında eşit yurttaşlık temelinde adil ve onurlu bir gelecek için,toplumsal barış inşası ve geçmiş dönem mağduriyetlerinin çözüleceği, herkesin yaşamından memnun olacağı,Demokratik parlementer sistemin ülkemizde tesis edildiği, Adalet ve Liyakatın olduğu bir Türkiye istiyoruz.

Kadınlaŕımız,çocuklarımız,yurttaşlarımız ve siz gençlerimiz ile Cumhuriyet, hak ,hukuk ve adalet için,tarihin bize yüklediği  Cumhuriyetin, gençlerin geleceğinin teminatı olması sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz.

Değerli Hemşehirlilerimiz;

Bayrağımız özgür olarak vatan toprakları üzerinde dalgalanıyorsa, bunu borçlu olduğumuz büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık diliyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor saygılar sunuyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.