1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bilgen ikinci kez yetki istedi
Bilgen ikinci kez yetki istedi

Bilgen ikinci kez yetki istedi

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ayhan Bilgen için Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı.

A+A-

Ortakapı Mahallesi Karadağ Caddesinde açılan Seçim Koordinasyon Merkezi’nde konuşan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ayhan Bilgen, Kars halkından bir kez daha yetki istedi.

Kars'ta şeffaf belediyeciliğe kaldığı yerden devam etmek adına yeniden aday olduğunu söyleyen Bilgen açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bu halk hemşehrilerimiz, bizi bir göreve, sorumluluğa layık gördüler ve 18 ay alnımızın akıyla, utanılacak hiçbir şeye imza atmadan, bu şehre hizmet etmeye çalıştık. Bu şehirde etnik kimliklerden, inançlardan kaynaklı hiçbir ayrımcılık olmasın. Siyaset ırk ve inanç üzerinden yapılmasın. Sadece bu şehirde yaşayan herkesin insanca hizmet almasının önü açılsın diye çabaladık. Bu 1.5 yıla sizler tanıklık ettiniz. Neredeyse borçlarından dolayı bütün hesapları bloke olmuştur, 5 aydır işçilerin maaş alamadığı, çöp toplamak için 1 tane aracın kalmadığı, şehirdeki benzinliklerin belediyeye güvenip artık akaryakıt vermediği bir sorumluluğu, görevi devraldık.

Toplumlar neye layıksa öyle yönetilir. Biz Kars'ın hemşerilerimizin, bu şehirde yaşayanların en güzeline layık olduğunu düşünüyoruz. Elbette bu şehrin de sokakları daha temiz, yolları daha düzgün, ekonomisi daha güçlü, dışarıya göç vermek zorunda kalmayan, işsizlik sorununu büyük sorununu insanların kendi doğduğu yerde çökebildiği yani doğduğu yerde doyabildiği bir şehir olmaya layık görüyoruz. Tarih boyunca çok değerli görevler üstlenmiş, hak ettiği yerde bulunmayı başarmış bir şehrin bugün içerisinde bulunduğu durumun sorumlusu bu şehirde siyaset yapan herkestir, hepimiziz. Bu şehrin kimliklere göre gruplandırmak, insanların anne babasına, soyuna, inancına, etnik kökenine göre siyaset yapmak bu şehre yapılan en büyük kötülüktür. Çamurdan olsun ama bizden olsun ya da eğer biz kimlik üzerinden siyaset yapmazsak falancalar gelir, filancalar gelir anlayışı bu şehri bu hale getirdi. Biz şimdi şehri layık olduğu yere, hak ettiği yere taşımanın çabası içerisine gireceğiz.

Bugüne kadar Kars'ta bir taş üstüne taş kim koymuşsa, bu şehre kimin hizmeti olmuşsa onların hepsine teşekkür ediyoruz. Ahde vefa, siyasi ahlakın birinci şartıdır. Eğer biz şehre hizmet edenleri takdir etmeyi bilmezsek, kıymet bilmezsek yeni hizmet yapmayı da başaramayız. Elbette bütün siyasetlerin, bütün adayların, bütün başkanların eksikleri, yanlışları olmuştur. Ama, sonuçta hangi partiden olursa olsun bu şehirde sağcı, solcu ayırmadan, insanlar Selahattin Filtekin’i saygıyla, takdirle anıyorsa bu asla göz ardı edilmeyecek bir kadirşinaslıktır. Yine Naif Ali Beyoğlu, bu şehirde iki dönem belediye başkanı seçilmiş ve önemli projelere imza atmışsa bu şehir bunu gereğince takdir edecektir, hak ettiği yere konumlandıracaktır. Biz de ikinci dönemde bir kez daha sizden yetki isterken özellikle şehirde kimsenin dışlanmadığı, kimsenin ayrımcılığa uğramadığı ve bu şehre hizmeti geçenlerin hepsinin sözünü söyleyebileceği, bu şeylerin hizmet etmeye devam edebileceği bir yönetim modelini geliştireceğiz. Eski belediye başkanlarımızdan kim yine şehrimiz için bir şey yapmak istiyorsa, bu şehri bir sevda olarak görüyorsa, bu şehre hizmet etmek için taşın altına elini koymak istiyorsa birlikte çalışmaya varız, birikimlerini, tecrübelerini bu şehre aktarmaları için onlara her türlü imkanı, her türlü hizmeti sunmaktan gurur duyacağız, onur duyacağız."

c61a569c-b93b-47f8-8f55-dc225da1ad2d.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.