1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başkan Toraman Belediye Başkanlığında aday adayı olacağını açıkladı
Başkan Toraman Belediye Başkanlığında aday adayı olacağını açıkladı

Başkan Toraman Belediye Başkanlığında aday adayı olacağını açıkladı

CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman, kendisinin 24 Eylül’de yapılacak kongrede aday olmayacağını ancak 31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanlığı seçimi için aday adayı olacağını söyledi.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars İl Başkanı Taner Toraman, parti binasında basın açıklaması yaptı. Açıklamada il kongresinin 24 Eylül’de yapılacağını duyuran Toraman kendisinin aday olmayacağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli bir partisi olduğunu ifade eden Başkan Toraman, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi; “benim iki eserim var. Bunlardan birisi Cumhuriyet, diğeri ise Cumhuriyet Halk Partisi'dir. CHP, Bağımsızlık, adalet ve eşitlik gibi idealleri yücelterek; demokratik, laik ve çağdaş Türkiye'nin modernleşme ve demokrasi yolculuğunda öncülük etmiş bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin, önemli partisidir. CHP belli Kesimlerin, grupların ya da tarafların değil; kadını erkeği, genci yaşlısı, herkesin adı üstünde halkın partisidir. Cemaatlerin, zümrelerin, kendini halktan üstün görenlerin, kutuplaştırmalardan beslenenlerin değil; barışın, birliğin ve beraberliğin partisidir. Bugün, Cumhuriyet Halk Partisi, kökleri Cumhuriyetçilik, milliyetçilik, halkçılık, devletçilik, laiklik ve devrimcilik olmak üzere 6 temel ilkeye dayanan asırlık bir çınardır. Cumhuriyet Halk Partisi, ailelerin, sarayların ve sömürülerin karşısında halkın egemenliği dediği için cumhuriyetçidir. Milliyetçiliği ayaklar altına alanların karşısında, milli duyguları yücelterek ülkemizin ulusal birliğini savunduğu için milliyetçidir. Milleti sizden bizden diye ayıranlara, yandaşı zengin, halkı fakir bırakanlara karşı; halk dediği için; sınıf ayrımı yapmadığı için, yasalar karşısında herkesi eşit gördüğü için halkçıdır. Devletin fabrikalarını, hastanelerini, okullarını, köprülerini, limanlarını rant kapısı haline getirenlere karşı; “sosyal devlet”, sosyal adaleti kendi öz kaynaklarıyla sağlar dediği için devletçidir. Halkın; dinî ve kutsal duygularını sömürerek siyasete alet edenlere karşı, devletin dinî inançlardan bağımsızlığını ve tarafsızlığını savunduğu için laiktir. Çağdaş dünyanın gerekliliklerini hiçe sayarak, cehaletin karanlığından medet umanlara karşı, bilim dediği, yenilik dediği için devrimcidir. 100 yıllık bir gelenek, 100 yıllık bir tecrübe, 100 yıllık bir kurum olan Cumhuriyet Halk Partisi, çağdaş Türkiye’nin en önemli siyasi miraslarından biridir. Bu kutsal mirasın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğunsa farkındayız. Hakkın, hukukun ve adaletin hâkim olduğu; genci yaşlısı, kadını erkeği tüm toplumun refah ve huzur içinde yaşayacağı aydınlık bir Türkiye hedefinden asla ama asla vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.

Kendisinin 24 Eylül’de yapılacak kongrede aday olmayacağını ancak 31 Mart seçimlerinde Belediye Başkanlığı seçimi için aday adayı olacağını söyleyen Başkan Toraman, “Yaklaşık 3,5 yıldan beri örgütlerimizin, üyelerimizin, parti büyüklerimizin verdiği destekle İl Başkanlığı görevini bugüne kadar örgütümüzün fedakârlığı ile sürdürmekteyim. 21 yıldan sonra 14 Mayıs genel seçimlerinde ilimize 1 milletvekili kazandırdık. Önümüzdeki dönemde yeni umutlar yaratacak, Yerel yönetimlerde toplumcu, demokratik eşitlikçi üreten ve halkıyla hizmetleri ortaklaştıran ve toplum kesimlerinin tüm sorunlarına çözüm odaklı politikalar noktasında katkı ve hizmet etmek istiyorum. Genel merkezimiz yetkilileri ile yaptığım görüşmeler sonrasında İl Başkanlığı görevine yeniden aday olmayacağım. Önümüzde yapılacak olan 31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı aday adayı olarak ilimize hizmet etmek istiyorum. Örgütümüzün değerli yöneticileriyle yaptığımız istişareler sonucunda, Eski Merkez ilçe Başkanımız,4 yıldan beri parti sandık ve eğitim koordinatörümüz ve 2.sıra milletvekili adayı arkadaşımız sayın Onur Uludaşdemir ile İl Başkanlığı adaylığına devam etme kararlığındayız. Örgütümüzün desteği ile tüm ilçelerimizde başarı sağlamayı hedefliyoruz. Örgütümüzün iradesine güveniyorum. Kaybedenin olmadığı, kazananın CHP’lilerin olduğuna inanarak yol arkadaşıma ve yeni dönemde görev alacak dostlarıma başarılar diliyorum. 24 Eylül'de yapılacak İl kongremizin partimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadesini kullandı.

taner-toraman.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.