1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başbakanla Buluştular
Başbakanla Buluştular

Başbakanla Buluştular

Başbakan Erdoğan, Digor Gönül Korosundan Aşık Mahzuni Şerif'in 'Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana' türküsünü dinledi. Başbakanla tanışan bazı çocuklar heyecandan gözyaşlarını tutamadı.

A+A-

Anayasa değişikliği teklifinin görüşmeleri için TBMM'de bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, oylama işleminin ardından Digor çocuk korosundan Aşık Mahzuni Şerif'in 'Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana' türküsünü dinledi.

 

Başbakanla tanışan bazı çocuklar heyecandan göz yaşlarını tutamadı.

 

Başbakan Erdoğan, Anayasa değişikliği teklifinin TBMM Genel Kurulunda oylamasına katıldıktan sonra Meclis'teki makam odasına gitti. Erdoğan, odasına yürürken kuliste önce şarkıcı Metin Şentürk ile karşılaştı. Şentürk ile karşılıklı espri yapan Erdoğan'ın sohbetinde Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da hazır bulundu.

 

Erdoğan, Şeref Holüne geldiğinde ise hoş bir sürprizle karşılaştı. Kars'tan 'Gönül Köprüsü' projesi kapsamında Ankara'ya gelen çocuklar Başbakan Erdoğan'dan birlikte fotoğraf çektirmek istedi. Çocukları kırmayan Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile birlikte fotoğraf çektirdi ve çocuklarla bir süre sohbet etti.

 

Bu arada, Melike Kaya adlı kız çocuğu heyecandan gözyaşlarını tutamadı. Kaya'nın ağladığı gören Erdoğan, çocuğu yanına çağırarak bir süre sohbet etti. Koronun yanına giden Erdoğan, çocuklarla bir süre sohbet ederek hatıra fotoğraf çektirdi. Tansu Melek Kerenciler adlı kız çocuğu da heyecandan ağladı.

 

Koroda bulunan Güven Özyerdeş de Başbakan Erdoğan'a, Aşık Mahzuni Şerif'in 'Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana' adlı türküsünü, koro eşliğinde seslendirdi.

 

Başbakan Erdoğan'ın çocuklarla sohbetinde bakanlar ve Kars Milletvekilleri Zeki Karabayır ve Mahmut Esat Güven de katıldı.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler