1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın mazbatasını aldı
AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın mazbatasını aldı

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın mazbatasını aldı

Eşi Aydan Çalkın ile birlikte Kars Adliyesine giden AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, milletvekilliği mazbatasını aldı.

A+A-

Volkan KARABAĞ

14 Mayıs genel seçimleri sonrasından Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kars Milletvekili olarak seçilen Adem Çalkın, Adliye binasındaki İl Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını aldı.

AK Parti İl Başkanı Kadir Sarıdağ, ilçe belediye başkanları, parti yönetimi, gençlik ve kadın kolları, merkez ilçe ve diğer teşkilat birimleriyle Kars Adliyesi’nde bulunan İl Seçim Kurulu’na gelerek mazbatasını, İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Gülşen Şahan’dan alan Milletvekili Adem Çalkın, İl Seçim Kurulu üyelerine de teşekkür etti.

Eşi Aydan Çalkın ile birlikte mazbatasını alan Çalkın adliye önünde basın açıklaması yaparak, “Öncelikle bize bugünü nasip eden Allah'ımıza hamdediyoruz. Daha sonra bu kutlu yolda onurla, gururla yol yürüdüğümüz Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz ve bizi bugün milletvekili olarak seçen Harakani torunu Gazi Karslılara da minnetlerimi, şükranlarımı sizin alacağınızla arz ediyorum. Tabii bu seçimde çalışan güçlü bir ekibimiz var. AK kadrolarımız var sandığı başında duran sandık kurulu müşahidimizden, sandık kurulu üyemizden sandık başkanımızdan, mahalle başkanımızdan il, ilçe yönetim kurullarından, ilçe başkanlarımızdan, il genel meclisi başkanı ve üyelerimizden, belediye başkanlarımızdan ve ilgili belediye meclis üyelerimize kadar, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İl başkanımıza hassaten teşekkür ediyorum. Bu güzel günü yaşamamıza vesile olan ve bugün bu seçimi yapmamızda bizlere destek veren Kars halkına da şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

Seçim döneminde yapılan kumpasların ve atılan iftiraların arka perdesinin muhakkak aydınlatılacağını söyleyen Çalkın, “Tabii seçim sattı zor bir arena. Herkesin ciddi bir mücadele verdiği bir arada. Ama ilimizde yapılan tezgahlar, yapılan kumpaslar, atılan iftiralar bunlara karşı Kars halkının bize sahip çıkması bizi gururlandırdı, onurlandırdı. Biz bunlarla ilgili de tahkikatların yürüdüğünü, bu kirli oyunların arka perdesinin muhakkak aydınlatılacağını, buradan Kars halkıyla paylaşmak istiyorum. Tabii Cumhurbaşkanımız Allah'ın izniyle önümüzdeki hafta çok güçlü bir şekilde Türkiye'mizde yeniden devlet başkanımız olarak seçilecek. Bununla ilgili hiçbir şüphemiz yoktur. İnanıyorum ki Türkiye'mizin kıymetli mensubu insanları, kıymetli seçmenimiz Cumhurbaşkanımızı güçlü bir şekilde seçecekler. Amerika'ya, Avrupa'ya onunla iş birliği tutan terör örgütlerine, onlarla birlikte olan herkese gerekli cevabı güçlü bir şekilde verecektir diye ümit ediyorum. Aynı şekilde de ilimizde de önümüzdeki hafta olacak seçimlerde Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacaklarını, Karslı hemşehrilerimin herkesin taşın altına elini, gövdesini koyacağını ve Cumhurbaşkanımızı çok güçlü bir şekilde seçeceğine olan itimadım da tamdır. Bu anlamda mazbatamızı aldık. Ancak iki milletvekilliğinden maalesef bir milletvekilliği olarak Kars halkı bizi görevlendirdi. Biz bu süreçte de yine biliyorum ki Kars halkı da bunu iyi biliyor. Yine AK Parti sorunları çözecek, yine AK Parti milletvekili sorunları çözecek, yine Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sorunları çözecek. Biz artık Kars milletvekiliyiz. Bir zümrenin, bir etnik yapının, bir mezhebin ya da bir topluluğun değil tamamıyla 280 bin nüfuslu Kars'ımızın ve dışarıda yaşayan Karslılarımızın ve Türkiye Milletvekili olarak bütün Türkiye'nin milletvekiliyiz. Bu saatten sonra bu dakikadan sonra ilimize gelecek olan bütün yatırımları, gelecek olan bütün hizmetlerin en yakın takipçisi olacağız. Karsımıza çok teşekkür ediyorum. İki tane güçlü milletvekilini uğurladık. Sayın Bakanımız Ahmet Arslan’ın ilimize çok büyük emekleri oldu. Yine aynı şekilde Komisyon Başkanımız Prof. Dr. Yunus Kılıç hocamızın ilimizde çok büyük emekleri oldu. Gerçekten yerlerini doldurmak çok zor. Hele bugün iki güçlü milletvekilinden sonra Kars'ta bir milletvekili olarak iktidar partisi olacağız Allah'ın izniyle olmuşuz sadece pazar günü halkımız bunu mühürleyecek, onaylayacak. Ondan sonra da bu şehirde yükümüz ağırlaştı. Bizim bu yükü kaldırabilmemiz için halkımızla, muhtarlarımızla, şehrimizin kanaat önderleriyle, şehrimizdeki bütün sivil toplum örgütleri olmak üzere, iş adamlarımızla beraber hep birlikte şehrimizin ihyasına ve inşasına en güçlü bir şekilde temel prensip olarak kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi koruyarak hiçbir etnik mezhebe, hiçbir ayrıma, hiçbir mezhepsel ayrıma izin ve müsaade etmeyerek Allah'ın izniyle milletvekilliği sürecini yürütmek istiyoruz.” diye konuştu.

28 Mayıs’ta yapılacak olan 2. turda da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek isteyen Çalkın açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bugünden sonra hemen ilk işimiz Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı güçlü bir şekilde tekrar Cumhurbaşkanı seçmek olacaktır. Ben buradan halk adına hemşehrilerime bana vekaletini veren kıymetli hemşehrilerime bir şey söylemek istiyorum; gelin hep birlikte. Türkiye'mizin hamisi, Türkiye'mizin hizmetkarı, birliğimizin, beraberliğimizin teminatı, vatanımızın, milletimizin, bayrağımızın, devletimizin teminatı sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı Kars'tan çok güçlü gönderelim. Çok güçlü gönderelim ki yarın gittiğimizde inşallah biz de bunun karşılığını hem mecliste hem hükümette çok güçlü bir şekilde alalım. Bizi ayrıştırmaya çalışanlara, bizi etnik yapıdan, mezhepsel yönden ayrıştırmaya çalışanlara aklınızı bulandırıp kumpas iftira atanlara lütfen prim vermeyin. Gün birlik günüdür gün beraberlik günüdür gün hep birlikte Allah'ın izniyle tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet olarak bu millete hizmet etme günüdür.”

Yeşil Sol ve CHP Milletvekillerine de hizmet çağrısında bulunan Çalkın, “Biz de inşası ve ihyası için söz veriyoruz. Gece gündüz çalışacağız. Allah kötü gün vermesin. Kötü günde de bu kardeşiniz yanınızda olacak. İnşallah çok çok iyi günde de her zaman yanınızda olacak diyorum. Diğer milletvekillerine de buradan iki milletvekili daha biz her zaman şunu söyledik; demokratik bir ülkedeyiz. Cumhuriyetle yönetiliyoruz. Ülkemiz seçimlerle gelen bir ülkeyiz. Abarttılar, deberttiler, efendim diktatörlük var, şu var, bu var dediler. Şu anda herkes sandık gitti iradesini hür ve özgür olarak ortaya koydu. Kars'tan da üç ayrı partiden milletvekili seçildi. Diğer arkadaşlarım da inanıyorum ki şehrimize olan hayır işlerinde birbirimizle yarışırız inşallah. Çatışmadan, kavgadan, ayrımdan, kötülük uzak bir şekilde. Karsımıza, şehrimize, diğer milletvekilleriyle beraber hizmet ederiz. Bu, bu şekilde olmalıdır. Bundan sonraki süreçlerde de inşallah ilimize yerel yönetimlerde de tekrar hizmet için yarışacağız. Bu yarışlar olur, yarışlar biter. Önemli olan kardeşliğimizdir. Önemli olan birlik beraberliğimizdir diyorum.” şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardından hatıra fotoğrafı çekildi. Milletvekili Çalkın daha sonra parti binasına geçerek tebrikleri kabul etti.

8a54fa93-b44f-4507-8640-71a5db384b79.jpg890d3970-9c34-4c8f-868d-a2f499a597fd.jpga01b37a8-8830-475b-9673-c5ae0b59aa70.jpg4f4446c7-d70b-4e5b-acdf-9c0ff2201a7b.jpg1638fa6b-2fbc-49fd-b135-d050f32659bc.jpg0e638d09-dcc0-44d6-885d-cf9cfd64fa37.jpg1c3887fd-985e-449a-a172-ce10c2c15d59.jpg2225f2f5-baee-4911-8015-203380df70b9.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.