Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vekillere Sesleniyoruz
28 Nisan 2010 / 06:45
“Kars’ın Kültür ve Turizm İl Müdürü Karslı Olmalı”

Kars Oteller ve Lokantalar Derneği (KARSOD) ile Karslı Turizm İşletmecileri, ortak bir basın toplantısı düzenleyerek, Kars Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'ne yabancı müdür istemediklerini açıkladılar.

 

Öncelikle hemşeri milliyetçiliği yapmadıklarını ifade eden turizmciler ; Kars Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nü vekaleten Hakan Doğanay yürütmektedir. Kars'ın kadrolu müdürü ise Muş'ta görev yapmaktadır ; çünkü hem kendisi Muşlu'dur, hem de ailesi Muş'ta ikamet etmektedir. Muş Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'ne de atama yapıldığından dolayı, Kars'ın kadrolu Kültür ve Turizm İl Müdürü büyük olasılıkla Muş'tan Kars'a geri gelecektir, bu anlamda bizler Kars Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'ne Muşlu müdür istemiyoruz, dediler.

 

Turizmciler adına açıklama yapan KARSOD Başkanı Halit Özer, Kars'ın geleceğinin kültür ve turizmde olduğunu ifade ederek şunları söyledi :

 

“Kars'ta kültür ve turizmin gelişmesi noktasında, Kültür ve Turizm Müdürlüğü büyük rol oynamaktadır. Kars Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay da ilimizde başarılı çalışmalara imza atmış, bizlerle beraber turizmin gelişmesi noktasında gece gündüz demeden çalışmıştır. Kars'ta belirli bir yol kat edilmişken, Kars'ın kültür ve turizminden habersiz, yabancı bir müdürün Kars'a getirilmesi, Kars kültür turizmini baltalayacaktır. Milletvekillerimiz Zeki Karabayır, Mahmut Esat Güven ve Gürcan Dağdaş'a sesleniyoruz: Kars’ın kültürünü en iyi Karslı bilir ve Karslı tanıtır, bu anlamda turizmci olarak bizler müdür değişiminin Kars'a zarar getireceği kanısındayız.”

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit
Bu yazıya toplam (5) yorum eklenmiştir.
özkars
29 Nisan 2010 Perşembe 12:01
ayrımcılık yapılmazsa olur
Katılıyorum... fakat Kars'lılar kendi aralarındaki ayrımcılığa son vermediği sürece bu durum devam eder. Ayrımcılık karşıtlığını güçlendirmeliyiz. Ayrımcılar teşhir edilmeli ve toplum tarafından onaylanmamalıdır. Karslılık bilinci geliştirlmeli ve toplumun her bir bireyine eşit davranılmalıdır. Sevgi ve saygılarımla...
Adem
28 Nisan 2010 Çarşamba 18:59
Haklısınız
Yapmış olduğunuz basın açıklamasına katılıyorum ama bu sadece turizm müdürü için geçerli olmamalı bence......
kars sevdalısı
28 Nisan 2010 Çarşamba 16:14
boşşşş
yıllarca seslendik ne oldu ki şimdi ne olsun. seçimden seçime gelinir vaadler verilir sonra gidilir. ankaraya da kurulunca adamları kurumlara girer bu kaç yıldır bu şekilde.....

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
10 / 30 °C
Ardahan
11 / 27 °C
Iğdır
18 / 37 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.