Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kiralık bisiklet dönemi başladı
15 Haziran 2017 Perşembe 16:19
Kars’ta kiralık bisiklet dönemi başladı...

Kars’ta uzun yıllardan sonra tekrar kiralık bisiklet dönemi başladı.

Kars’ta geçmişte bisiklet tamircilerin uzun yıllar yaptığı ‘kiralık bisiklet’ dönemi bisikletin halk arasında yaygınlaşmasıyla birlikte sona ermişti. Bunun üzerine hareket geçen Karslı esnaf yeniden kiralık bisiklet dönemi başlattı.

Kars Kalesi ve üniversite yolu üzerinde bulunan iki ayrı işletme kiralık bisiklet uygulaması başlattı.

Üniversite öğrencilerinin ve Karslı gençlerin yoğun ilgi gösterdiği uygulama da bisikletleri kiralamak isteyenler 1 saat için 5 TL, yarım gün için 20 TL, tam gün için ise 40 TL para ödeyerek kiraladıkları bisikletle kentti geziyor.

Geçmişte Kars’ta kiralık bisiklet olduğunu ve bundan esinlenerek yeniden kiralık bisiklet dönemi başlattığını ifade Gökhan Kara isimli işletmeci vatandaşların kiralık bisiklete yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Kara, “Vatandaşlara verdiğimiz hizmeti daha da genişletmek istedik. Kafe ve hediyelik eşya satış işi yapıyoruz. Sıfır bisikletler aldık ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bu sayede bisiklet kullanımın artmasını da hedefliyoruz. Çünkü ulaşımda bisikletin kullanılması hem trafiği rahatlatıyor, hem de çevreye zarar vermiyor” dedi.

Kara, “Ayrıca ilimizde tarihi bir bölgede bulunan işyerimizden takip ettik bu bölgede tarihi alanları gezen vatandaşlarımız yerli ve yabancı turistler ile öğrencilerimizin daha hızlı ve rahat bir şekilde bölgeyi dolaşmaları için böyle bir yöntem bulduk bu nedenle gelip bisiklet kiralamak istiyorlardı. Biz de bu ihtiyacı göz önüne alarak bisikletler aldık ve kiralamaya başladık” diye konuştu.

Öte yandan Kars’ta başlatılan kiralık bisiklet uygulaması en çok gençleri sevindirdi. Kiraladıkları bisikletlerle Kars’ı gezen gençler hayatından memnun görünüyor.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 28 °C
Ardahan
12 / 25 °C
Iğdır
17 / 33 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.