Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kapalı spor salonu istediler
03 Mayıs 2010 / 07:28
Kars’ın Kağızman ilçesinde öğrenciler, spor konusunda başarılarının artabilmesi için Kapalıspor Salonuna ihtiyaç duyduklarını söylediler.

Öğrenciler, “Kars’ın en büyük ilçesi Kağızman’da Kapalıspor Salonu’nun olmaması çok üzücü bir olay. Türkiye genelinde birçok dereceye girdik. Kağızman’da çalışmalarımızı yürütebileceğimiz çalışma ortamı yok. Bu bizim sportif çalışmalarımızı baltalıyor. Biz ne oyun parkı nede başka bir hizmet istiyoruz, sadece Kapalıspor Salonu istiyoruz. Yağmurlu havalarda çalışmalarımıza ara vermek zorunda kalıyoruz. Bu da bizim çalışmalarımızın engellenmesi anlamına geliyor. Biz öğrenciler olarak yetkililerimizden olumlu bir adım atmalarını istiyoruz. Atatürk’ün spora verdiği değer günümüzde yansıtılmıyor. Bu durum bizleri çok üzüyor. Gençlerin önünün açılması lazım. Bu yüzden bir Kapalıspor Salonu şart.” dediler.

 

Kağızman Kaymakamı Şuayib Gürsoy, öğrencilerin bu isteklerini haklı bularak, gerekli girişimlerde bulunulduğunu, AK Parti Kars Milletvekilleri ve Kars Valisinin Kapalıspor Salonu yapılması için büyük desteklerinin olduğunu belirtti.

 

Kaymakam Gürsoy, “Kağızman Kaymakamlığı olarak bu eksikliğin farkındayız. Bundan dolayı Kağızman’da spor salonu yapılması için girişimlerde bulunduk. En kısa zamanda Kağızman Tugay arazilerinde 500 kişilik bir Kapalıspor Salonu yapılacak.” diye konuştu. 

 

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 25 °C
Ardahan
13 / 21 °C
Iğdır
18 / 33 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.