Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hasar Tespiti Yapıldı
09 Mayıs 2010 / 12:13
Kars'ın Kağızman ilçesinde etkili olan yağışlar sonrası evleri zarar gören vatandaşlara Kaymakamlık kucak açtı. Hasar tespiti yapılan köylerde ailelere yardımda bulunulacak.

Kağızman Kümbet Mahallesi'nde oturan Hacı Kara ile zihinsel özürlü oğlu Cahit Kara'yı bacası yıkılan evlerinin göçüğü altından komşuları çıkarmıştı.

Maddi durumları iyi olamayan Kara ailesi derme-çatma çadırda bir süre yaşamlarını sürdürmüştü. Evleri yıkılan Koca ailesine Kağızman Kaymakamı Şuayib Gürsoy sahip çıktı.


Kaymakam Şuayib Gürsoy, ilçede Kümbet Mahallesi'nde yağışlardan dolayı tavanı çöken 8 ev bulunduğunu, bu vatandaşlara yardım edeceklerini söyledi.


HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

 

Kağızman'da yağmurdan dolayı evlerinin tavanları çöken vatandaşları hasar tespitlerine başlandı. Kağızman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ekipleri Kümbet Mahallesi'nde yağmurdan evleri zarar gören vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için çalışmalar başlattı. Yapılan incelemeler sonuncunda birçok aileye yardım edildi.
Kaymakam Şuayib Gürsoy, "Yağmurdan zarar gören vatandaşlara devletin sıcak elini uzattık. Birçok evimiz oturulamaz halde, bu evlerin onarılması için vatandaşlarımıza elimizden geldiği kadarıyla yardımcı olacağız. Çok şükür can kaybımız yok. Bu tesellimiz oldu" dedi.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.