Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aras Ailesi'nden İkinci Okul
06 Mayıs 2010 / 09:50
Aras Ailesi'nden bir Okul da Kağızman’a...

Merhum Celal Aras’ın babası Latif Aras, Annesi İzzet Aras ve kardeşi Canpolat Aras, Selim’e yaptıracakları 8 derslikli Anadolu Lisesi’nin temelinin atılmasının ardından bu kez de Kağızman’a yaptıracakları ilköğretim okulunun ön protokolünü imzaladılar.

Vali Ahmet Kara, Latif Aras, İzzet Aras ve Canpolat Aras’ın katıldığı protokol töreninde Kağızman Kaymakamı Şuayip Gürsoy, Milli Eğitim Müdürü Recap Aktaş, Selim Belediye Başkanı Muhittin Yücel’de ve Aras Ailesin diğer bireyleri de hazır bulundular.

 

ARAS AİLESİ, SELİM BELEDİYESİ’NE KÜTÜPHANE VE GENÇLİK MERKEZİ YAPTIRCAK

 

Aras ailesi tarafından Kağızman’da yaptırılacak okulun ön protokolünün imzalanmasının ardından açıklama yapan Selim Belediye Başkanı Muhittin Yücel, Canpolat Aras’ın Belediyeye Kütüphane ve gençlik merkezi yaptıracağının müjdesini verdi.

 

Yücel, “Belediyemize ait şuan inşaat halinde bir arsamız var. Belediye olarak yaptıracak maddi gücümüz yok. İlçemizin kütüphane ve gençlik merkezine ihtiyacı vardı. Ben ilçemizde ki bu eksikliği Sayın Can Polat Aras’a ilettim ve kendileri bu isteğimizi memnuniyetle karşılayarak kabul ettiler. Burada ki protokolün ardından belediyemize geçerek anlaşma imzalayacağız ve gençlik merkezi ve kütüphanemizin adını da Can Polat Aras koyacağız.” dedi.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 25 °C
Ardahan
13 / 21 °C
Iğdır
18 / 33 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.