Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YİBO’da Dayak İddiası
06 Nisan 2010 / 17:13
Arpaçay YİBO’da Dayak İddiası

            Kars’ın Arpaçay İlçesi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda (YİBO) kalan oğlunun bir öğrenci tarafından dövüldüğünün ve kendisinin 1 hafta sonra haberdar edildiğini söyleyerek Vali Ahmet Kara’ya dert yandı. Oğluyla birlikte Vali’ye derdini anlatan veli, sorunla ilgilenilmesini istedi.

            Arpaçay’ın Tepeköy köyünde ikamet eden Nihat Aydın, Arpaçay YİBO’da 8. sınıfta okuyan oğlu Gökhan’ın bir öğrenci tarafından dövüldüğünü kendisine de oğlunun dövüldüğünün 1 hafta sonra haber verildiğini Kars Valisi Ahmet Kara’ya iletmek istedi. Korumalar tarafından engellenen Nihat Aydın, çocuğunun da elinden tutarak Valiye göstermek istediğini ifade ederek ısrarcı oldu. Bu sırada Vali Kara makam aracına binerken vatandaşın feryadını duydu ve kendisini dinlemek istediğini söyledi.

            Nihat Aydın bunun üzerine Vali Ahmet Kara’ya gelişmeleri şöyle anlattı:

            “Sayın Valim çocuğum okulda dövülmüş ve bizim ailesi olarak haberimiz yok. 5 gün önce dövülen çocuğumun gözü şişmiş, çocuğum ölseydi bunun sorumlusu kim olurdu. Okul yönetimi bize neden çocuğumun dövüldüğünü söylemedi. Neden 5 gün boyunca biz çocuğumuzdan haber alamadık. Ya çocuğuma bir şey olsaydı. Oğlum YİBO’da bir kavgaya karışmış ve bir öğrenci tarafından darp edilmiş. Aradan bir hafta geçtikten sonra okul yönetimi durumu bana bildirdi. Bunda bir ihmal görüyorum ve şikayetçiyim. Oğlumun gözü halen şiş ve olayın etkisinden kurtulamadı” dedi.

            Öğrenci velisinin sözleri karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Vali Kara, Milli Eğitim Müdürü Recep Aktaş’tan konuyla ilgilenilmesini istedi.

            Çocuğu dövülen ve 5 gün okulda tutulan öğrencinin neden okulda tutulduğunun sebebini öğreneceğini gerekli ve işlemlerin yapılacağını söyleyen Vali Kara, 8. sınıf öğrencisi Gökhan Aydın’a da nasihatlerde bulunarak, “Sorunlarınızı dövüşerek değil, tartışarak, bilgiyle çözün. Okul yönetiminin öğrencinin ailesine neden haber vermediğini yetkililerden soracağım. Böyle bir şey olmaz. Gererken ne ise yapılacaktır” diye konuştu

            Öğrenci velisi Nihat Aydın oğlunun neden dövüldüğünü gazetecilere anlatmak isterken, çocuğun amcası konuşmasını istemedi ve Gökhan Aydın’la babasını apar topar çevreden uzaklaştırdı.

 

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.