Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vitamin Amca Engellendi
16 Nisan 2010 / 06:50
Valilik "OLUR" Verdi, Kars Belediyesi İptal Etti...

Kars Sağlık İl Müdürlüğü tarafından beslenme konusunda duyarlılığı artırmak ve bu konuda toplumda sağlık bilinci oluşturmak amacıyla, Kültür Sanat Derneği oyuncuları tarafından sahnelenecek olan “Vitamin Amca Mikroplara Karşı” tiyatro oyununu Kars Belediyesi çeşitli bahanelerle durdurdu.

 

Kars Valisi adına Vali Yardımcısı Muhammed Lütfü Kotan ve Milli Eğitim Müdür Vekili Gökhan Altun imzası ile tiyatro oyununun ; 22-28 Nisan 2010 tarihleri arasında Kars Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Çok Amaçlı Salonu'nda sahnelenmesine izin verildi.

 

On yıldır Karslı çocuklarla ücretsiz buluşan tiyatronun bu yıl Kars Valiliği'nden “olur” çıkmasına rağmen Kars Belediyesi tarafından çeşitli bahanelerle engellenmesi eğitim ve sanat camiasını üzdü.

 

AŞIKLAR BAYRAMI DOLAYISIYLA DURDURULDU

 

Kars Belediyesi, 7-8-9 Mayıs 2010 tarihinde "Âşıklar Bayramı" düzenleyeceğini ve bu sebepten dolayı “Vitamin Amca Mikroplara Karşı” tiyatro oyununu iptal etmek zorunda kaldığını bildirdi.

 

Kars Belediyesi'nin kararına tepki gösteren sanatsever ise şunları belirttiler :  “27 Nisan ile 7 Mayıs tarihleri arasında on gün var, Âşıklar da on gün önceden gelmeyeceğine göre programın neden iptal edildiğini merak ediyoruz. 'Salonu hazırlayacağız' deseler bile; on gün önceden salon hazırlanmaz. Kars’taki kültür ve sanat düşmanlığını bir türlü anlamış değiliz.”

belge-1.jpg

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 28 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
17 / 35 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.