Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vekillerden Açıklama
13 Nisan 2010 / 11:49
“Tarım Reformunda Kars Kapsam Dışı” başlıklı haberimize Milletvekillerinden açıklama geldi. Vekiller Ankara'da Tarım Reformu Genel Müdürü ile görüştü...

 Ak Parti Kars Milletvekilleri Mahmut Esat Güven ve Zeki Karabayır, www.gazetekars.com’da flaş haber olarak yayımlanan “ Tarım Reformunda Kars Kapsam Dışı” başlıklı haber ile ilgili olarak, Ankara’da Tarım Reformu Genel Müdürü Hacı Duluklu ile görüştüklerini söyleyerek, Kars’ın Arpaçay ve Susuz ilçesinin Tarım Reformu kapsamına alındığını söyledi.

           

Hüryurt Gazetesi’ni telefonla arayan Milletvekili Mahmut Esat Güven, Zeki Karabayır ile birlikte haberi görür görmez Tarım Reformu Genel Müdürü Hacı Duluklu’yu makamında ziyaret ettikerini belirterek şunları söyledi :

 

“ Arpaçay ve Selim ilçelerimizde 20 bin hektardan fazla arazide toplulaştırma ve tarla içi geliştirme hizmetleri devam ediyor. Hedefimiz tarım reformunu 2011’de tamamlamaktır. Tarım Reformu Kararı Bakanlar Kurulu aracılığı ile çıkmaktadır, Kars ilimiz önceki dönemlerde reform kapsamına alındığı için, bu kararda yer almamıştır.”

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.