Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye'de Bir İlk
12 Nisan 2010 / 21:47
Vatandaş Polis Akademisi Mezunlarına belgeleri verildi

Türkiye’ de ilk defa Kars İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Vatandaş Polis Akademisi” adlı proje kapsamında, 1,5 aylık eğitimlerini tamamlayan 2. dönem kursiyerlerine mezuniyet belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Türk Polis Teşkilatının 165. kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen programda; Vali Ahmet Kara ve Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş tarafından bölgeler takdim edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında her yıl dört dönem halinde, belli sayıdaki vatandaşa Kars polisinin yapısı, işleyişi, suçla mücadele de kullandığı yöntemler, polis teknolojileri ve güncel toplumsal duyarlılıkların ele alındığı konularda dersler düzenleniyor.

Bu derslerde katılımcı vatandaşlara; Suç Mağduru Olmaktan Nasıl Korunurum? Temel Trafik Bilgileri ve Güvenli Araç Sürücülüğü, Kendiniz ve Toplumunuzun Güvenliği için Polisinize Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz? Madde Bağımlılığına Karşı Savaş, Kadına Karşı Aile içi Şiddetin Önlenmesi gibi birçok dersler verilmekte ve bu sayede toplumdaki suç ve suçlulukla mücadele bilincinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Kars Vatandaş Polis Akademisi projesinin önemli özelliklerinden biride, vatandaş polis akademisini eğlenceli bir hale getiren uygulamalı polisiye etkinlikler olmakta. 

Kars İl Emniyet Müdürlüğü bu proje ile vatandaşlara polislik mesleğinden kısa bir tecrübe yaşatarak onları güvenlik konularında daha duyarlı bir hale getirmeyi ve aynı zamanda “Polisine Daha Yakın Halk” ve “Halkına Daha Yakın Polis” idealine bir adım daha yaklaşmayı hedefleniyor.

 

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.