Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trafik Sorunu 'Hutbe'de
30 Nisan 2010 / 15:47
Türkiye’de en çok can kaybının yaşandığı trafikteki sorunlar Cuma Hutbesine taşındı. Hutbede, özellikle de alkollü araç kullanımı yüzünden kazaların meydana geldiği belirtilirken, dikkatin ve sorumluluğun unutulmaması üzerine duruldu.

Kars Merkez Camii’nde bu haftaki Cuma Hutbesinin konusu trafik sorunu oldu. Emniyet Müdürlüğü’nün ve Trafik İl Komisyonu’nun yaptığı uygulamalar ve aldığı kararlar ile trafikte yaşanan olumsuzlukların önüne geçilmeye çalışılıyor. Sürücü kursları da kazaların önüne geçilmesi gereken konuları işleyerek eğitiyor ve bilinçli sürücülerin yetişmesini amaçlıyor. Ne yazık ki tüm bu gayretler ve çabalar bir türlü ölümlü ve yaralamalı kazaların önüne geçemiyor.

Bu defa konu Cuma hutbesine taşındı ve insanların kendi canlarını bilerek tehlikeye atmalarının İslam dininde ne denli kabul edilir yanının olmadığı üzerinde duruldu. Özellikle de yapılan araştırmalarda ülkemizdeki kazaların yüzde 90’ını alkollü araç kullanmak ve dikkatsizlik ve tedbirsizlik yüzünden meydana geldiğini hatırlatıldı. Alkol kullanmanın haram olduğu da vurgulanırken, alkollü iken kazaya sebebiyet verip bir başkalarının ölüp yaralanmalarına sebep olmanın da kabul edilir yanının olmadığı kaydedildi.

Hutbede ayrıca, herkesin sorumluluklarını taşımaları ve dikkatli olmaları istendi.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 28 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
17 / 35 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.