Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trafik Haftası Etkinlikleri
06 Mayıs 2010 / 09:14
Kars'ta Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kars Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu'nda yapılan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende bir konuşma yapan Bölge Trafik Şube Müdürü Ozan Çalışal, Kars'ın trafik kazalarında ölüm oranı en az olan il olduğunu belirterek, "Kars'ta trafik ışıkları çalışmıyor. İl genelinde toplam dört bölgede trafik ışıkları bulunuyor. İl merkezinde bir trafik ışığı çalışıyor. Bunun dışında trafik ışıkları çalışmıyor. Kars'ta sürücülerin çoğunluğu kırmızı ışığa uymuyor. Kavşakta polis yoksa sürücü hemen yola çıkıyor. Genelde ilimizde alkollü sürücü, aşırı hız, yaya ve okul geçitleri ile ilçe minibüslerinin yoğunluğu dikkat çekiyor. Buna rağmen Kars, sıfır kaza, sıfır ölü oranına sahip 30 ilden biridir. Bu da bizleri son derece mutlu etmektedir" dedi.

 

Kars Valisi Ahmet Kara da, trafik kazalarında son iki yılda Kars'ta ölüm olmadığını belirtti. Vali Kara, "Karayollarımız çok bozuk. Yağan yağmur gerek Köy Hizmetleri, gerek Karayolları ve gerekse belediyenin asfalt çalışmalarını engelliyor. Yağmurların kesilmesiyle yol çalışmalarımız devam edecek. Yollarımız asfaltlandığı takdirde inanıyorum ki küçük çaplı maddi hasarlı trafik kazaları dahil ilimizde olmayacak" diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Karayolları Güvenliği Trafik Haftası çerçevesinde okullar arasında düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir dallarında dereceye giren öğrenciler ile trafik ve jandarma, trafikte görev yapan ve yılın personeli seçilen birer kişiye protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Kültür Müdürlüğü Salonu'nda yapılan toplantıya Vali Ahmet Kara, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Baysal, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, sürücü kursu müdürleri, kurum ve daire amirleri, muhtarlar, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.