Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Törende kapı çıkmazı
11 Kasım 2015 Çarşamba 15:02
10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerinin yapıldığı hükümet Konağının bahçe giriş kapılarının kapalı olması öğrenci, öğretmen ve kurum amirlerine zor anlar yaşattı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77’nci yıl dönümü münasebetiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da anıldı. 10 Kasım törenleri hükümet konağı önünde sabah saat 09.05’te sivil savunma ve diğer kuruluşların sirenlerinin iki dakika süreyle sarı ikaz (düz siren) şeklinde çalması ile başladı. Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Törenlere Vali Günay Özdemir, Ak Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Yusuf Selahattin Beyribey, Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Askeri Erkan, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

KİLİTLİ KAPILARI BÖYLE AÇTILAR

Kars Valiliği önündeki törenlerin ardından Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılacak olan programa katılmak isteyen öğrenci, öğretmen ve kurum amirleri; zor anlar yaşadı. Hükümet konağı çevresindeki kapıların kapalı olması geçişleri engelledi. Bazıları kapalı olan kapıların üzerinden atlayarak geçmek zorunda kalırken bazıları da çevreyi dolaşıp çıkış kapısı aradı. 6 kapının da kilitli olduğunu gören öğrenciler dönüp dolaşıp kültür müdürlüğünün önündeki kapıya yöneldiler. Eski adliye binası girişi olarak bilinen kapının kilidi, anahtar bulunamayınca açılamadı. Bunun üzerine bazı kurum amirleri kapalı kapı üzerinden atlayarak geçtiler uzun süren uğraşlar sonucu kapı açılamadı. Bazıları da ellerine aldıkları taş ile kilidi kırmaya çalıştılar. Bu sırada asayiş şubesinden getirilen anahtarla kapı açıldı. Kapının açılmasıyla birlikte hükümet konağı bahçesinde kalanlar rahatlıkla geçerek salonun yolunu tuttular.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 28 °C
Ardahan
12 / 25 °C
Iğdır
17 / 33 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.