Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TDP Muhtarlarla Birlikte
14 Mayıs 2010 / 06:57
Kars Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği, mahalle muhtarları ile koordinasyon toplantısında bir araya geldi.

Polisin, vatandaşlarla birlikte çalışmasını ve güvenlik problemlerinin birlikte çözülmesini amaçlayan bir polislik modeli olan Toplum Destekli Polislik Hizmetleri kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğince, Mahalle Muhtarları ile etkin bir iletişim ve işbirliği kurarak, bilgi alışverişinde bulunmak amacı ile koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Kazımpaşa Polis Merkezi Toplantı Salonu’ndaki toplantıya; Mahalle Muhtarları, Polis Merkezi Amiri Emniyet Amiri Seyhan Yıldırım, Çocuk Şube Müdür Vekili Emniyet Amiri Yakup Metin, Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Başkomiser Özlem Temür ile Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği personeli katıldı.

 

Toplantıda; vatandaşlara sunulan güvenlik hizmetlerinin arzu edilen seviyeye ulaşmasında muhtarların mutlaka Emniyet birimleriyle istişare halinde olmaları gerektiği önemle vurgulandı.

 

Toplum Destekli Büro Amirliği tarafından organize edilen ve Mart ayı içerisinde yapılan Kent Güvenlik Danışma Kurulu toplantısında alınan kararlar muhtarlara tekrar hatırlatıldı. Bu kararlardan biri olan zorunlu temel eğitim çağında olduğu halde okula gitmeyen çocukların, mutlak suretle tespit edilerek İl Emniyet Müdürlüğü’ne bildirilmesi, çocukların sokakta dilendirilmeleri, dilenmeleri ve sokakta çalıştırılmaları ile ilgili çalışmalar konusunda muhtarlarla işbirliği içerisinde olmanın önemi anlatıldı. Muhtarlar da söz alarak mahallelerindeki sorunları dile getirdiler.

 

Emniyetten konuşla ilgili yapılan açıklamada, “Toplumun seçilmiş temsilcileri olan muhtarlarımız, mahalleleri hakkında ciddi bilgiye sahip olmakla beraber, kimi zamanda problemlerin çözümü için vatandaşlarca ilk başvurulan kişilerdir. Kentteki İlimizdeki huzur ve güven ortamının devam etmesi için muhtarlarımızın da katkılarının gerektiği samimi gerçeğiyle benzer toplantılarımız devam edecektir.” denildi.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.