Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarım’da bölgesel işbirliği
07 Mayıs 2010 / 08:02
Doğu Anadolu Bölgesi’nden 11 ilin katıldığı, tarım alanında Bilgi Alışverişi toplantısı Erzurum’da yapıldı.

Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Van, Muş, Bingöl, Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt’tan gelen Tarım İl Müdür Yardımcıları ve Çifti Eğitim Şube Müdürleri, hem tarımsal projeleri değerlendirdi, hem de bilgi alışverişinde bulundu.

 

Doğu Anadolu Bölgesi’nden 11 ilin katılımıyla “Tarım Alanında Bilgi Alışverişi” (BAV) toplantısı Erzurum’da yapıldı. Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Van, Muş, Bingöl, Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt’tan gelen Tarım İl Müdür Yardımcıları ve Çifti Eğitim Şube Müdürleri, Erzurum’da hem tarımsal projeleri değerlendirdiler, hem de bilgi alışverişinde bulundular. Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü’nde gerçekleştirilen toplantıya, katılım geniş olurken, bölgede çilek yetiştiriciliği ve organik tarım konuları üzerinde duruldu.

TOPLANTIYA 11 İL KATILDI

 

11 ilden gelen Tarım İl Müdür Yardımcıları ve Çiftçi Eğitim Şube müdürlerinin, hazırladıkları projeleri anlattıkları BAV toplantısında, Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rafet Arslantaş ise, bölgede çilek yetiştiriciliği konusunu ele aldı. Erzurum’da son yıllarda sayıları giderek artış gösteren süt işleme tesislerine, Veteriner Hekim Biray Okumuş tarafından dikkat çekilirken, Erzurum Tarım İl Müdürlüğü Çiftçi Eğitimi Şube Müdürü Ziraat Mühendisi Cevdet Sunay da, organik tarım ve esasları hakkında bilgiler verdi. Bölge illerinin tarımsal çalışmaları ve bu çalışmalar yürütülürken karşılaşılan sorunlara ilişkin olarak karşılıklı değerlendirmelerin yapıldığı BAV toplantısında, bölgede çilek yetiştiriciliği konusunda yaptığı sunumla Doç. Dr. Rafet Arslantaş, tüm dikkatleri üzerine çekti. Karasal iklimin hüküm sürdüğü Doğu Anadolu Bölgesi’nde çilek yetiştiriciliğinin yol ve yöntemlerini anlatan Arslantaş, bu konuda kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit
Bu yazıya toplam (1) yorum eklenmiştir.
tohum sever
08 Mayıs 2010 Cumartesi 02:56
gıdaya ulaşımı yüksek verimmi
her şeyin fiyatını kazancını bilenler, doğanın bize sunduğu bereketinde kıymetini bir gün bilecekmi...

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 28 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
17 / 35 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.