Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tanıtma Bilincimiz Yok
07 Nisan 2010 / 15:25
Yöresel Ürünlerimizi Tanıtma Bilincimiz Yok

'Sizin Oraların Nesi Meşhur?' sloganıyla yola çıkılan 'Antalya 2010 1. Yöresel Ürünler Fuarı'na komşu illerimiz yoğun ilgi gösterirken Kars'tan katılımın olmadığı bildirildi.

 

Kars'ın yöresel ürünler bakımından oldukça zengin olmasına rağmen fuara katılmaması Kars'ın kaybı olarak değerlendirildi.

 

YÖRESELÜRÜNLER FUARI NEDEN ÖNEMLİ

 

Yöresel Ürünler Fuarı, üreticinin yurt dışı bağlantılarını sağlama konusunda olanak sağlayacak bir platform, bu nedenle ürün pazarını geliştirmek için Yöresel Ürünler Fuarı'nda stant açılması oldukça büyük önem arz ediyor.

 

ERZURUM - ARDAHAN ve IĞDIR KATILIYOR

 

Erzurum Doğu Anadolu İhracatçı Birlikleri de (DAİB) kendilerinin yöresel ürünlerini tanıtmak için Yöresel Ürünler Fuarı'na katılıyor. DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, Erzurum'un yöresel ürünlerini Antalya'da tanıtacaklarını söyle-yerek, ihracat rakamlarını artırmayı hedeflediklerini belirttiler.

 

Başkan Cemal Şengel, oltu taşı, otlu peyniri, Erzurum civil peyniri, tulum peyniri, kaşar peyniri, el işleri, köme, pestil, lavaş ekmeği, kadayıf dolması ile '1. Yöresel Ürünler Fuarı'nda yer alacaklarını vurguladı.  TRT’nin de üç gün boyunca fuardan canlı yayın yapacağı duyuruldu.

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 25 °C
Ardahan
13 / 21 °C
Iğdır
18 / 33 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.