Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SYDV Desteği ile Başardılar
08 Mayıs 2010 / 09:35
SYDV desteğiyle okuyan öğrenciler YGS'de yüzde 100 başarılı oldu.

Kars Kağızman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Başkanlığı'nca maddi durumu iyi olmayan 150 öğrenciye dershane ücreti desteği verildi. Bu öğrencilerden YGS'ye girenlerin tamamı başarılı oldu.

 

Kağızman Kaymakamı Şuayip Gürsoy, eğitim destekleri kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığıyla maddi imkânı yetersiz 150 öğrenciyi dershaneye gönderdi. Bu öğrencilerden YGS'ye girenler yüzde 100'ü başarılı oldu. Kars bölgesinde üniversite kazanma oranının düşük olduğunu ifade eden Kaymakam Gürsoy, bunun uzun vadede rahatlıkla aşılabileceğini belirtti.

 

Eğitim konusunda harcanan paranın hiçbir zaman heba olmayacağının altını çizen Kaymakam Şuayip Gürsoy, "Yardım çerçevesinde derslerinde başarı gösteren, yeşil kartlı, fakir ve yardıma muhtaç ailelerin çocuklarının dershane masraflarını karşılayarak eğitimlerine devam edebilmeleri sağladık. Öğrencilerimizin ilçemizi güzelce temsil edecek yerleri kazanmaları bizi memnun edecek. Yaptığımız bu çalışmalar inanıyorum ki topluma birçok artılarla geri dönecek. Öğrencilerimiz ümit ediyoruz ki LYS'de de iyi sonuçlar elde ederek güzel yerler kazanırlar. Bu başarıyı önümüzdeki yıllara yaydığımızda proje için bize biraz daha güç vermektedir. Önümüzdeki yıllarda da eğitime katkıda bulunmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 28 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
17 / 35 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.