Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sürgünün 71. Yılı
26 Kasım 2015 Perşembe 15:44
KAÜ’de Kafkasyalı Öğrenciler Kulübü tarafından “Sürgünün 71. Yılında Ahıska Türkleri’ni Anma Programı” adlı etkinlik düzenlendi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa  Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gabil Yagub, Kafkasya ve Orta Asya Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hacali Necefoğlu ile  akademik ve idari personelin  yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda sürgün ile ilgili belgesel gösteriminin ardından Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. İkram Çınar tarafından “Ahıska Sürgününün Sonuçları” başlıklı sunum gerçekleştirildi. Çınar, yaptığı sunumda, Ahıska Türkleri’nin tarihsel süreçte yaşadıkları sorunları dünü, bugünü ve geleceği başlıkları altında değerlendirerek katılımcılara bilgiler aktardı.

Daha sonrasında sahneye çıkan Ardahan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinden Femi Memmedova’nın, Yunus Zeyrek’in “Hürriyet” adlı monolog dinletisini sunmasıyla program sona erdi.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 28 °C
Ardahan
12 / 25 °C
Iğdır
17 / 33 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.