Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SODES Tanıtıldı
12 Mayıs 2010 / 12:56
Sosyal Destek Programı (SODES) Bilgilendirme toplantısı yapıldı.

SODES) Bilgilendirme toplantısı Kars Valiliği Gazi Toplantı Salonu’nda Vali Yardımcısı Muhammed Lütfi Kotan başkanlığında, kaymakamlar, ilgili kamu kurum yetkilileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Vali yardımcısı Muhammed Lütfi Kotan, yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi güçlendirmek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amacıyla, 2008 ve 2009 yıllarında GAP bölgesinde Sosyal Destek Programı’nın (SODES) uygulandığını söyledi. Kotan, 2010 yılında da SODES’in kapsamının Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) ve Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamındaki iller başta olmak üzere DPT Müsteşarlığı tarafından belirlenecek diğer illeri de içerecek şekilde genişletildiğini belirtti. Kotan bunun yanında, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum kuruluşlarının azami ölçüde SODES’ten faydalanması için gereken her türlü çalışmanın yapılacağını ifade ederek, benzer bilgilendirme ve çalışma toplantılarının süreceğini kaydetti.

 

Açılış konuşmasının ardından kısa bir SODES tanıtım filmi sunuldu ve akabinde SODES ile ilgili bir bilgilendirme sunumu yapılarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 

2010 yılı proje tekliflerinde esas alınmak üzere hazırlanan SODES Uygulama Usul ve Esaslarına http://www.sodes.gov.tr adresinden erişimin sağlanabileceği vurgulandı.

 

SODES kapsamında hazırlanacak olan proje teklifleri, anılan internet adresinde erişime açılacak olan SODES Bilgi Sistemi (SODES-BİS) aracılığıyla, 15 Haziran 2010 tarihine kadar başvuru sahiplere tarafından valiliklere, 30 Haziran 2010 tarihine kadar ise yapılacak ön değerlendirmeden sonra valilikler tarafından DPT Müsteşarlığına gönderilecek.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.