Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğrencilere Trafik Eğitimi
10 Mayıs 2010 / 15:58
Kars’ın Sarıkamış ilçesinde İlçe Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği uzmanlarınca, ilköğretim okullarında öğrencilere teorik ve pratik trafik eğitimi verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde İlçe Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği uzmanlarınca, ilköğretim okullarında öğrencilere teorik ve pratik trafik eğitimi verildi.

 

Sarıkamış İlçe Emniyet Müdürlüğü, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliğinde görevli polis memurları Eylem İlkay Karakuş, Asım Duygu ve Latif Arğaç ilk olarak Kazımkarabekir ilköğretim okulu salonunda toplanan öğrencilere eğitim verdiler. Karşıdan karşıya geçiş kurulları, okul servis araçlarına ait kurallar, öğrenciler tarafından bilinmesi gereken trafik işaretleri, Emniyet kemeri ve yaya geçitlerini kullanma, kaldırımsız yollarda gece-gündüz yürüme ve bisiklete binme, trafik kuralları, trafik işaretleri, levha ve cihazları, taşıtların durdurulması, yayaların taşıtlara, taşıtlarında yayalara karşı geçiş önceliği hakkının nasıl ve hangi şartlar altında kullanabileceği konularında slayt gösterimi eşliğinde bilgi verildi.

Polis memurları öğrencilere, özellikle yollarda bisiklet kullanırken çok dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundular.

 

Daha sonra görevli trafik polisleri 2 öğrenciye trafik yelekleri giydirip ellerine “dur”, “geç” reflektör levhaları vererek, okul önünden geçen ana caddede uygulamalı eğitim yaptırdı.

 

Ana caddede bir süre araçları durduran öğrenciler, arkadaşlarını yolun bir tarafından diğer tarafına geçmelerini sağladı.

 

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.