Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müzikli Resim Sergisi
17 Mayıs 2010 / 07:33
Gülahmet Aytemiz Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencilerinin canlı müzik eşliğindeki resim sergisi büyük ilgi gördü.

Gülahmet Aytemiz Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Gazi Ahmet Muhtar Paşa (GAMP) Konağı’nda resim sergisi açtı.

 

Toplam 100 eserin bulunduğu serginin açılışını Vali Yardımcısı Turgut Gülen, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Gökhan Altun, Okul Müdürü Talip Oğultarhan yaptı.

 

Sergiyi gezen davetliler profesyonelce hatırlanan resimler ve tablolar karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Atatürk portresi, Kars Kalesi ve (Kümbet Camii) 12 Havariler Kilisesi büyük dikkat çekti. Davetliler bu eserleri yapan öğrenci ve yardımcı olan öğretmenlerinden eserlerin yapılışlarıyla ilgili genişçe bilgi aldılar.

 

2 ayda hazırlanan sergide 57 adet tablo, 24 adet kara kalem çalışması, 17 adet soyut resimler, 1 adet Kars Kalesi, 1 adet de (Kümbet Camii) 12 Havariler Kilisesi tablo ve resimleri bulunuyor.

 

Okul Müdürü Talip Oğultarhan, sergide yağlı boya, ebru, kara kalem gibi çalışmaların yer aldığını belirterek, bütün eserlerin öğrencilere ait olduğunu söyledi.

 

Sergi 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar açık kalacak ve aynı gün canlı müzik şöleni yapılacak.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 28 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
17 / 35 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.