Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kars'a Dev Yatırım
04 Mayıs 2010 / 09:19
Selim’de doğup Kars'ta okuyan ve ticari zekâsını Avrupa'ya taşıyan Karslı işadamı Ahmet Yılmaz ile Kars'ta inşa ettiği Grand Castle Hotel ve turizm üzerine konuştuk...

Hüryurt : Oteliniz hakkında bilgi verir misiniz?

 

A.YILMAZ : Tesisimizde ; 5 suit, 2 kral dairesi, 63 standart olmak üzere 70 oda bulunmaktadır. Ayrıca, çok amaçlı yemek salonu, yüzme havuzu, konferans ve toplantı salonları, spor merkezi, hamam, sauna, buhar odası ve birçok yeniliklerle Haziran ayının sonuna doğru turizm sektöründe hizmet vermeğe başlayacağız

 

Hüryurt : Serhat şehrimize kaç milyon dolarlık yatırım yaptınız, kredi kullandınız mı?

 

A.YILMAZ : İlimiz için yaklaşık 10  milyon dolarlık bir yatırım yaptık ve bu yatırımımız da herhangi bir teşvik ve kredi kullanmadık. Doğru rakamı; doğru yerde, doğru bir yatırımla yaptığımızı düşünüyor ve de buna inanıyorum. 

 

 Hüryurt : Projenize Karslılar ne gibi destek verdiler ?

 

A.YILMAZ : Yatırım sürecimizde manevi desteğini esirgemeyen çok sayıda hemşerilerimiz tabi ki oldu. Bu yatırımımız; gerek bizler, gerekse değerli hemşerilerimiz tarafından takdir edilmiştir. Ve bu yatırımımız kişiye özel bir yatırım değil de; Karsımıza özel bir yatırım olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ben de bu vesile ile buradan sizin aracılığınızla tüm Karslı hemşerilerimize sonsuz teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

 

Hüryurt : Nasıl bir pazarlama stratejisi düşünüyorsunuz?

 

A.YILMAZ : Pazarlama stratejisi konusunda geniş çaplı çalışmalarda bulunacağız. Gerek turlar, gerek seyahat acenteleri, gerek münferit olarak çalışacağız. Kaliteyi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet anlayışımız bizlerin reklamı olacaktır. Biz, önce hizmet, sonra reklam diyeceğiz.

 

Hüryurt : Fiyat politikanızı nasıl belirleyeceksiniz, Oda fiyatları yaklaşık kaç Euro’dan başlayacak ?

 

A.YILMAZ : Fiyat durumlarımız genellikle oda+kahvaltı Katma Değer Vergisi dâhil, yaklaşık tek kişilik  odalarda 100 Euro ile çift kişilik odalarda 150 Euro arası değişebilecek. Bunun yanı sıra turizme katkı sağlamak amacıyla sezonlarda, artan veya azalan fiyat politikası izlenecektir.

 

Hüryurt : Şehrimizde benzer tarzda yeni yatırımlar düşünecek misiniz?

 

A.YILMAZ : Karsımızda gerçekleştirmeyi planladığımız geniş kapasiteli birkaç projemiz daha var. Bu yatırımımızı bitirdikten sonra da bu projelerimizi gündeme getireceğiz. Bu yatırımımız ne ilktir, ne de son olacaktır.

 

Hüryurt : Sizce Kars'ın nasıl bir turizm potansiyeli var?

 

A.YILMAZ : Serhat şehrimiz, özellikle kış, inanç, doğa ve kültür turizmi açısından zengin bir potansiyele sahiptir. Gelecek günler; kültür ve turizm anlamında Kars'ın yıldızını parlatacaktır.

 

Hüryurt : Kültür, doğa ve kış turizmi açısından baktığınızda bunlardan birinde branşlaşacak mısınız? Yoksa genele mi hizmet vereceksiniz?

 

A.YILMAZ : Öncelikle turizm anlayışımız hizmet odaklı olacaktır. Hangi alanda olursa olsun hizmette sınır tanımayacağımızı, müşteri memnuniyeti ile ispatlayacağız. Turizm hizmetli tesislerimizde var olan turizm potansiyelini üst düzeylere çekmek, misyonumuz olacaktır.

 

Hüryurt : Kars'ın turizme bakış açısını nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

A.YILMAZ : Turizm Kars'ın bacasız fabrikasıdır. Bütün Karslılar ; bu fabrikanın tam kapasiteli çalışması için birlikte hareket etmelidir. Yediden yetmişe herkes bu fabrikanın gönüllü neferi olmalıdır. Bu fabrika iyi çalıştırılırsa, bütün bir şehri doyurmaya yetecektir. Bizler bölge insanı olarak son derece misafirperveriz. Bu misafirperverliğimize mütevaziliğimiz de eklenince ortaya çıkacak olan manzara Kars'ın son derece lehine olacaktır.

 

Hüryurt : Ahmet Bey bize kendinizi tanıtır mısınız?

 

A.YILMAZ : Ahmet Yılmaz ismiyle 1965 yılında Kars'ın Selim ilçesinde dünyaya gelmişim. Eğitim öğretimime liseye kadar Kars'ta devam ettim. Daha sonra iş dünyasına uluslar arası arenada adım attım. Başta Hollanda olmak üzere bir çok Avrupa ülkesi ile ticari ilişkilerimi geliştirdim. Hâlâ Hollanda da ikamet etmekteyim. Yatırımlarımı doyduğum yere değil, doğduğum yere yapmayı tercih ettim. Kars benim için vazgeçilmez bir sevdadır. Kars sevgisini yüreğinde büyütenlerdenim. Bu sebeple Kars Kalesi manzaralı otelimizin ismini de “Grand Castle” koymayı tercih ettim. Hizmet bizden, takdir Kars'tan.

_01-.jpg

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit
Bu yazıya toplam (12) yorum eklenmiştir.
Derya yılmaz
11 Mayıs 2010 Salı 08:01
Tebrıkler
Grand castle otel sahıbı canım dayım ahmet yılmazı gönülden tebrık edıyor basarılarının devamını dılıyorum
Uzakta Yaşıyorum AMA YÜREĞİM KARSTA
05 Mayıs 2010 Çarşamba 12:25
İŞTE KARSLI BÖYLE OLMALI
Tüm hemşerilerime selam sevgi sağlıklı günler diliyorum.Ahmet Beyi Yaptıklarından dolayı tebrik eder.başarılarının devamını dilerim.Lütfen Bu yazdıklarımı sağduyulu ve karsı seven karsa gerçekten sahip çikmak isteyenlere sesleniyorum!!!Karslı olupta Dişarıda yaşayan birisi kars için fikir söyleyemez karsa katkısı olmaz ,Gibi düşüncelerin varlığını biliyoruz.Bunlar yanlış düşüncelerdir.KARSA Emeği geçen herkesi kucaklamalı destek vermelidir. Ancak bu
kerem canpolat
04 Mayıs 2010 Salı 16:07
söze gerek yok icraata bak
Ahmet bey in yaptığı bu hizmet doğrultusunda söylencek olan bir sözün olmadığını sadece yapılan hizmetin kars açısından çok büyük bir önem taşıdığını vurgulamak istiyorum. Ahmet beyin yaptığı bu hizmetler ne ilk ne de son olduğunu vurguluyor; evet bu ilk değil umarız son da olmaz. diğer iş adamlarımızda Ahmet bey i örnek alarak doğdukları yere küçükte olsa bir yatırım yaparak hem kars ı kalkındırırlar hem de işsiz gençlerimize iş potansiyeli sağ

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.