Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaurgan Köprü Bekliyor
25 Nisan 2010 / 19:58
Kars’ın Arpaçay ilçesine bağlı Karaurgan köyü, Carcıoğlu köyü ile arasında bağlantı kurması gereken köprüyü 1974 yılından bu yana bekliyor.

Karaurgan-Carcıoğlu köyleri arasından geçen Kars Çayı her iki köy sakinlerini de çıkmazın eşiğine soktu. Bölgeye köprü yapılması için çok eski yıllarda girişimlerde bulunuldu. Hatta ve hatta 1974 yılında da köprünün yapımı için etüt çalışmaları başlatıldı. Ne yazık ki birçok siyasetçi bu köprü vaadiyle bölgeden oy aldı ama köylüler bir türlü köprülerine kavuşamadılar.

En son 29 Mart 2009 seçimlerinde de AK Parti Kars Milletvekili Karaurgan’a gitti ve köprünün yapılacağı sözünü verdi. Buna rağmen bir kıpırdama olmadı ve köylülerde köprünün artık kendileri için bir hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşmesini bekliyorlar.

Köylünün köprüde ısrar etmesindeki en önemli sebep ise tarım ve hayvancılık. Ziraatla geçimini sağlayan köylüler her döneminde onlarca sıkıntı çekiyorlar ve işleri yapabilmek için köprüsüzlük nedeniyle kilometrelerce yol kat etmek durumunda kalıyorlar. Karaurgan köylüleri çerisizlik nedeniyle Kuyucuk köyü civarını Küçük Çatma köyü mevkisinden arazilerine ulaşabiliyorlar.  

Konuyla ilgili sıkıntılarını dile getiren köylüler, “Artık bu sıkıntımızın giderilmesini istiyoruz. Köprü bizim için çok acil bir ihtiyaç. Konuyla ilgili bir girişimde bulunulmaması halinde Başbakanlık ve ilgili bakanlara kadar çıkıp derdimizi anlatacağız. Artık canımıza tak etti. Lütfen köyümüzün köprüsünü yapsınlar” diye dert yandılar.

 

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
11 / 29 °C
Ardahan
10 / 25 °C
Iğdır
20 / 38 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.