Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaplumbağa Hızıyla...
15 Mayıs 2010 / 18:05
Kars - Selim ve Kars - Susuz - Ardahan arasında yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları kaplumbağa hızıyla devam ediyor.

Yapımına geçtiğimiz yıl başlanan Kars-Susuz- Ardahan arası yol genişletme çalışmaları havaların ısınmasıyla tekrar start aldı.


Susuz ilçesi ile Taşlıdere köyü arasında yapımına devam edilen genişletilmiş yol çalışmalarında hendek kaplama ve drenaj çalışmaları yapılıyor. Toplam 43 kilometrelik alanının tamamlanması için çalışmalar sürüyor.


Kars-Susuz-Ardahan karayolunda yapılan çalışmalarla 12 metre olan yol genişliği 22 metreye çıkarıldı. Yol genişletme çalışmalarının 2010 yılı sonuna kadar bitirilerek trafiğe açılması hedefleniyor.


Öte yandan Kars Selim arası çift yönlü yol çalışmaları da kaplumbağa hızıyla devam ediyor. Uzun yıllardan beri çeşitli nedenlerle bitirilemeyen yolun bir an önce bitirilmesi isteniyor.

 

Karayollarında ve şehir merkezinde oluşan çukurlar sürücüleri çileden çıkarırken, yetkililerin duyarsız tavırları bu şehrin sahibinin olmadığını bir kez daha gün yüzüne çıkardı.

Haberi Paylaş : GoogleGoogle, YahooYahoo, FacebookFacebook, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, RedditReddit

DİĞER HABERLER

GAZETE MANŞETLERİ
Hüryurt Gazetesi
ANKET
Kars isminin "Gazi Kars" olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
Kars isminin Gazi Kars olarak değiştirilmesini ve bu yöndeki girişimleri destekliyor musunuz ?
NÖBETÇİ ECZANELER
HAVA DURUMU
Kars
10 / 30 °C
Ardahan
11 / 27 °C
Iğdır
18 / 37 °C
YOL DURUMU
POSTA LİSTESİ
Kars’taki gelişmelerden ve son dakika haberlerden haberdar olmak için ekleyiniz.